Irské rádio nedávno odvysílalo neuvěřitelně krutý příběh tuleního mláděte, které zemřelo kvůli jediné selfie fotce.

Na pláž přišli dva turisté, sebrali čerstvě narozené tulení mládě a hodili do vody, aby si s ním mohli udělat atraktivní společnou fotku. Malý novorozenec však focení nepřežil, protože tulení mláďata v prvních třech týdnech života neumí plavat. Malý tuleň šel hned pod hladinu, turisté se jej prý ani nesnažili vytáhnout. Místní, kteří to viděli, už nestihli mláděti pomoci.

Blasketské ostrovy, kde se tento tragický příběh odehrál, jsou známé jako „hlavní město tuleňů šedých“, kteří sem připlouvají ze Skotska kvůli páření.

Toto je však jen střípek krutosti, které lidé na zvířatech páchají, jen aby získali atraktivní selfie. V některých turisticky oblíbených oblastech jsou dokonce zvířata „provozovateli foto atrakcí“ záměrně nadopována sedativy, aby turistům neutíkala a nechala se třeba i hladit.

Nedávno médii proběhl neuvěřitelně otřesný případ malého lvíčete, kterému provozovatelé dokonce polámaly přední končetiny (zvířecí sedativa jsou v některých oblastech poměrně drahá), aby lvíče bylo nuceno jen téměř nehnutě ležet. Turisté si vedle něj sedali a nechávali se fotit, někteří ani netušili, že se lvíček nehýbe jen proto, aby netrpěl bolestí.