K příležitosti výročí republiky se Divadlo Na Jezerce rozhodlo navázat na slavná představení předrevolučního Realistického divadla z let 1988 a 1989 Res publica I a II – Jak jsme nezažili 20. léta a Jak jsme zažili 60. léta. Přidává k nim další titul – Jak bychom nechtěli zažít budoucí léta.

Masaryk, Čapek, V & W, Ottův slovník naučný, Jan Procházka, Václav Havel, Suchý, Holan, Skácel, Hrabě, Radok, Krejča, Ginsberg a Kerouac, Chruščov i Kennedy, Hácha, Zeman i Babiš s Klausem, rozdělení státu, komentování politických událostí, zlomových okamžiků v kultuře i sportovním dění a dalších zajímavostí s humorem i bez.

loading...

Herci DNJ a vzácní hosté.

Režie Karel Kříž, Vlasta Gallerová, Jan Hřebejk, Petr Vacek, Zdeněk Hruška, Jan Hrušínský a soubor Divadla Na Jezerce

I naše generace má svoje kajícníky
a fízly z honorace a skromné úředníky
a tvory bez svědomí a plazy bez páteře
a život v bezvědomí a lásku k nedůvěře

Karel Kryl

RES PUBLICA III – jediné představení 16. listopadu 2018

Divadlo Na Jezerce

Mrkněte se prosím na tento projekt na HitHit ↓↓↓

Právo koně na život vyprší s dnem jeho užitečnosti. Mizí láska, výběhy, krásné stáje i starostlivá péče. Pro mnohé majitele je totiž takový kůň na obtíž a nechtějí ho dále „zbytečně“ živit. Někteří se rozhodnout poslat ho rovnou na jatka a koně tak zužitkovat do poslední peny. A tak vznikla myšlenka vytvořit těm neužitečným, odkopnutým koním domov. Nejenom, že můžete pomoci i vy, ale  jsou tu připraveny i velmi lákavé odměny, tak nakoukněte, třeba to osloví i vás. Koňská oáza na HitHit >>