Tyto malé, avšak velice užitečné přístroje se na trhu objevily v počátku sedmdesátých let předešlého století. Jejich čas přišel v okamžiku, kdy bylo možno zajistit levnou sériovou výrobu integrovaných obvodů s velkou hustotou součástek na malé ploše.

Integrované obvody o velké hustotě součástek razantně ovlivnily technologický pokrok v šedesátých letech dvacátého století. O deset let později díky nim mohly vzniknout první jednoduché kapesní kalkulačky, které dokázaly provádět základní algebraické úkony.

loading...

Postupem dalšího vývoje však již zvládaly i nejrůznější složité výpočty a pracovaly s velkým množstvím matematických funkcí.

V polovině sedmdesátých let si dokázaly špičkové kapesní „počítačky“ ukládat jednoduché programy na magnetické štítky a obsahovaly vnější pomocnou paměť s vyměnitelnými programy. V této době již zvládaly stejné početní úkony, kterých ještě před deseti lety, byly schopni pouze obrovské výpočetní mašiny.

Na konci sedmdesátek už bylo možné si tento kapesní zázrak pořídit, aniž by to zruinovalo rodinný rozpočet. Počítačky se tak dostaly i do domácností, kde sloužily k provozu domácího účetnictví nebo ke kontrole nákupů.

Soňa N. 

Mrkněte se prosím na tento projekt na HitHit ↓↓↓

Právo koně na život vyprší s dnem jeho užitečnosti. Mizí láska, výběhy, krásné stáje i starostlivá péče. Pro mnohé majitele je totiž takový kůň na obtíž a nechtějí ho dále „zbytečně“ živit. Někteří se rozhodnout poslat ho rovnou na jatka a koně tak zužitkovat do poslední peny. A tak vznikla myšlenka vytvořit těm neužitečným, odkopnutým koním domov. Nejenom, že můžete pomoci i vy, ale  jsou tu připraveny i velmi lákavé odměny, tak nakoukněte, třeba to osloví i vás. Koňská oáza na HitHit >>