Před nedávnem se jedna z největších britských charitativních organizací Oxfam přiznala, že její členové, pomáhající minimalizovat následky zemětřesení na Haiti v roce 2010, si najímali profesionální společnice, přičemž se spekuluje i o tom, že některé byly ještě nezletilé. Jejich služby platily z prostředků na humanitární pomoc.

Když byly tyto transakce v nadaci odhaleny, rozhodlo se vedení, že v zájmu uchování dobrého jména organizace se tato informace udrží nadále v tajnosti.

loading...

Nyní bylo také zjištěno, že tři z mužů obviněných z zneužití humanitárních peněz, v roce 2011 na Haiti fyzicky ohrožovali svědky během šetření. Svědci byli údajně šikanování a zastrašování.

Sedm zaměstnanců společnosti Oxfam opustilo organizaci v důsledku svého chování v Haiti v roce 2011.

Vanu Hauwermeirenu, bývalému řediteli Oxfamu, byl za plnou spolupráci při vyšetřování, umožněn důstojný odchod. Skončil s jiným významným postavením jako vedoucím misie pro boj proti hladu v Bangladéši.

Také několik dalších bývalých spolupracovníků, spojených s údajným zneužitím humanitárních peněz, následně převzalo role v jiných charitativních organizacích.

Oxfam, který má téměř 10 000 zaměstnanců pracujících ve více než 90 zemích, zveřejnil redakční verzi zprávy a řekl, že chce být „co nejtransparentnější“ o svých rozhodnutích.

Kolik peněz z Velké Británie půjde do společnosti Oxfam? V roce 2017 dostala charita od britské vlády 970 milionů korun. Další financování z britského rozpočtu však skandál velice ohrozil.

J. Pejcha
Redakce

Mrkněte se prosím na tento projekt na HitHit ↓↓↓

Právo koně na život vyprší s dnem jeho užitečnosti. Mizí láska, výběhy, krásné stáje i starostlivá péče. Pro mnohé majitele je totiž takový kůň na obtíž a nechtějí ho dále „zbytečně“ živit. Někteří se rozhodnout poslat ho rovnou na jatka a koně tak zužitkovat do poslední peny. A tak vznikla myšlenka vytvořit těm neužitečným, odkopnutým koním domov. Nejenom, že můžete pomoci i vy, ale  jsou tu připraveny i velmi lákavé odměny, tak nakoukněte, třeba to osloví i vás. Koňská oáza na HitHit >>