zpravodaj24

Moci si přispat, vychutnávat kafíčko v posteli a přitom odpovídat na emaily, i tak může vypadat začátek vašeho pracovního dne. Pokud vás tato představa láká, tak je ten nejlepší čas si ji splnit.

Možná vás překvapí, s jakou lehkostí se z postele pracuje. Vaše tělo v klidu lenoší, ale myšlení nabírá na obrátkách. I ten nejprotivnější úkol se zdá najednou mnohem snadnější. Je to tím, že vám odpadl stres z budíku i z nucení se do okamžité fyzické aktivity.

Celý den samozřejmě nestrávíte v posteli. Poté, co si vyřídíte ty nejpalčivější povinnosti, oblečte se do něčeho pohodlného, udělejte si přestávku s občerstvením, protáhněte si tělo a pusťte se znova do práce. Nenechte se ničím rozptylovat a nezasekněte se někde na Facebooku nebo Youtube, což je v případě, že vám nikdo nekouká přes rameno, velice snadné.

To samé se týká i běžných domácích činností. Zapomeňte na televizi i další svůdná lákadla, protože jedině tak můžete těžit výhody z možnosti pracovat z domova.

Abyste si mohli občas užívat práce z domova, je potřeba si to u svého zaměstnavatele zařídit. Přesvědčte ho věcnými argumenty, proč je to pro něj i pro vás výhodné, a pokud už vám k tomu dá svolení, dokažte, že doma opravdu pracujete a neválíte si šunky. Ideální je, když se vám podaří podávat ještě lepší výkony než normálně, tím totiž svůj nárok na home office stvrdíte nejlépe. 

Svým kolegům také dejte vědět, který den chcete pracovat z domova. Je to slušné a udržujete si komunikaci. Kolegové tak budou vědět, že i když nejste v kanceláři, tak normálně fungujete. Nakonec i neplánovaná porada nebo brainstorming, se dají vést přes Skype.

Každý rozumný šéf, pokud tomu okolnosti přejí, vám práci z domova milerád povolí. Je pak už jen na vás, jak toho využijete a zda si takovou možnost nenecháte ujít mezi prsty.

Soňa Navrátilová