Ministr zahraničí Ri Jong-ho na sobotní rozpravě Valného shromáždění OSN zkritizoval přístup USA k plnění obsahu společného prohlášení o jaderném odzbrojení Severní Koreje. Zatímco Pchjongjang dává neustále signály o tom, že je připraven své závazky splnit, tak reakce USA jsou přinejmenším chladné. Šéf severokorejské diplomacie hlavně zkritizoval pokračující ekonomické sankce vůči Korejskému poloostrovu.

Kritika se ze strany ministra zahraničí na Bílý dům snesla i přesto, že vztahy mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a vůdcem KLDR Kimem Čong-unem jsou nyní na nejlepší úrovni. Sám Donald Trump, při sobotním setkání se svými podporovateli, které se konalo v západní Virginii v městečku Wheeling, prohlásil, že se do sebe, během jednání o jaderné odzbrojení KLDR, doslova zamilovali.

Chladný přístup Washingtonu je, dle prohlášení Bílého domu, způsoben tím, že doposud nebyl zaznamenán žádný viditelný krok, který by skutečně vedl k jadernému odzbrojování Severní Koreje. Ri Jong-ho na rozpravě Valného shromáždění dodal, že za takového stavu nedůvěry nelze žádné jaderné odzbrojování ze strany KLDR očekávat.

loading...

Soňa N. Navrátilová

Mrkněte se prosím na tento projekt na HitHit ↓↓↓

Právo koně na život vyprší s dnem jeho užitečnosti. Mizí láska, výběhy, krásné stáje i starostlivá péče. Pro mnohé majitele je totiž takový kůň na obtíž a nechtějí ho dále „zbytečně“ živit. Někteří se rozhodnout poslat ho rovnou na jatka a koně tak zužitkovat do poslední peny. A tak vznikla myšlenka vytvořit těm neužitečným, odkopnutým koním domov. Nejenom, že můžete pomoci i vy, ale  jsou tu připraveny i velmi lákavé odměny, tak nakoukněte, třeba to osloví i vás. Koňská oáza na HitHit >>