Ročně posílá EU do Palestiny miliardové částky určené na rozvoj země a pomoc potřebným. O následném rozdělení velké části těchto peněz však EU nerozhoduje, to mají na starosti místní úřady, které jimi financují takzvaný fond pro rodiny zabitých Palestinců.

Až potud by to mohlo být zřejmě v pořádku, kdyby se však do fondu pomoci nezahrnovali i pozůstalí zabitých bojovníků Hamás. Díky tomu se fondu, udržovaného díky štědré pomoci z EU, místně přezdívá mučednická renta.

Takzvanou rentu mučedníků v roce 1967 zřídila Organizace pro osvobození Palestiny. Prostředky do tohoto fondu přichází díky solidární pomoci z EU, kterou z velké části přerozdělují palestinské úřady. Tyto úřady pak velkou část peněz posílají právě do fondu mučedníků.

Z tohoto fondu se pak vyplácí příspěvky rodinným pozůstalým zabitých Palestinců. Zde nastává onen problém. Pro některé rodiny jsou totiž peníze z nadace jediným příjmem.

Nejlépe bývají finančně ohodnocovány rodiny Palestinců, vězněných za teroristické útoky v Izraeli. Čím větší počet zabitých Izraelců mají na kontě, tím je renta štědřejší. Rodiny si tak mohou přijít až na 3000 dolarů, což je zjevně mocný motivační nástroj pro produkci dalších a masivnějších teroristických činů.

EU nemá snahu striktně kontrolovat kam její solidární pomoc putuje. Stačí ji pouhé dobrozdání úřadů, že peníze jdou na dobrou věc. Organizace pro osvobození Palestiny se zaštiťuje jednoduchou frází důchodové nadace, která kontrolorům z EU zjevně stačí.

Nestačila však revizi z Velké Británie, která po zjištění této finanční zápletky svoji peněžitou pomoc Palestině z velké části pozastavila.
Rovněž Česká republika svoji pomoc Palestině dávkuje velmi opatrně a finanční podporu poukazuje pouze na konkrétní projekty.

Bohužel i přes veškerou českou opatrnost, tím že přispíváme do rozpočtu EU, tak se také podílíme na financování onoho mučednického fondu.
O tomto problému napsal již v roce 2016 podrobnou zprávu Daily Mail, odkud pak byla informace převzata i do několika našich médií, mezi ty nejznámější patří Reflex, Český rozhlas a několik pravicově založených serverů. Jiná mainstreamová media o této skutečnosti veřejnost neinformovala.

EU dodnes nepřijala žádné opatření, které by zneužívání peněz zamezilo.

S. N. Navrátilová
#Top Tags
NABÍDKY PRÁCE Z DOMU  SPORT  ŠOKUJÍCÍ REALITA  SERIÁLY A FILMY ZDARMA ONLINE  AKTUÁLNĚ >>