Divadlo Na Jezerce uvedlo světovou premiéru komedie Pánský Klub. Autorem i režisérem hry je Matěj BALCAR, který dá divákům s humorem i pochopením nahlédnout do vnitřního světa pěti mužů a jedné ženy. Vedle Kristýny Hrušínské se tak na Jezerce poprvé představí ostřílená herecká esa Zdeněk ŽÁK a Milan ŠTEINDLER, který o připravované novince říká: „Mám rád komedie, které nám ukazují něco víc než jen humorné situace.

„Vyhubit mužskou nevěru!” Tak zní motto terapeutky Lindy, která si po rozchodu se snoubencem otevírá vlastní praxi a snaží se pomoci eroticky závislým mužům. Od prvního sezení je ale patrné, že více než terapeutkou bude Linda spíše dalším pacientem. Prostřednictvím vášnivých debat a nečekaných zvratů se tak postupně dozvídá víc nejen o svých svěřencích, ale především sama o sobě. Linda, která má do této doby na nevěru jasný a vyhraněný názor, postupně zjišťuje, že si je s mužskou částí populace podobnější, než si byla vůbec ochotná připustit. Roli svěřil režisér Matěj Balcar své ženě Kristýně HRUŠÍNSKÉ – divadelní spolupráci si v minulosti vyzkoušeli například v úspěšné divadelní adaptaci knihy Už je tady zas!, která se na Jezerce těší stále velké oblibě.

Prostořekého majitele cyklo-servisu a neúnavného lovce žen Edu hraje Milan Šteindler, pro kterého je Pánský klub první zkušeností na jevišti Divadla Na Jezerce. „Zda budou mít diváci moji postavu Edy rádi, to teprve uvidíme. Pokud ano, pak to bude asi tím, že se v tomhle buranovi odloupne slupka hrubosti a on dokáže před ostatními – ale hlavně v sobě – najít ukrytou lidskost,“ prozrazuje Milan Šteindler. Jako vyžilý rocker Gigi, který se potřebuje zbavit závislosti na ženách, protože ho omezují v tvorbě, se představí Zděněk Žák. V roli učitele Cyrila, co jen nesnadno odolává svádění studentek, alternují Michal Stejskal a Daniel Šváb. Scenáristu na odpočinku Přemka hraje Rudolf Stärz a mladého ajťáka Martina Martin Leták.

Pánský klub v Divadle Na Jezerce

Režie:                          Matěj Balcar
Scéna:                         Jan Balcar
Hudební design:         Jan Kučera
Kostýmy:                     Lucie Halgašová


Linda                           Kristýna Hrušínská
Eda                              Milan Šteindler
Cyril                            Daniel Šváb/Michal Stejskal
Gigi                             Zdeněk Žák
Přemek                       Rudolf Stärz

           Foto ze zkoušky

 

 Divadlo Na Jezerce