Před nedávnem byla radou pro rozhlasové a televizní vysílání udělena licence třem novým televizím. Diváci již nyní mohou na svých přijímačích registrovat logo hobby kanálu Kutil TV, který bude teprve spuštěn, poběží pod taktovkou firmy Broadcasting a bude šířen pomocí speciálních přenosových systémů, mezi které patří například IPTV.

Další dva kanály poběží klasickou formou pozemního vysílání. První z nich je rozšířením již stávajícího, mezi starší generací velice oblíbeného, kanálu Šlágr, na Šlágr 2, druhým je TV Brno 1 a třetím je Kutil TV.

Šlágr 2 má licenci na teleshopingový formát, hudbu a zábavné žánry. TV Brno 1 bude přenášet zprávy, publicistiku, lifestyl a dokumentaristiku. Hobby kanál Kutil TV bude přinášet inspiraci a tipy šikovným kutilům a bude mí také teleshopingovou strukturu.

Diváci na svých přijímačích mohou sledovat mnoho mladých televizí. Patří mezi ně například metropolitní televize PRAHA TV, která vysílá po celém středočeském kraji, a své diváky zaujala nejenom svým zpravodajstvím z regionu, ale také divácky oblíbenými pravidelnými diskuzními, kulturními, či vzdělávacími pořady. PRAHA TV je vysílána klasicky vzduchem.

Dalšími diváckymi vděčnými televizemi, které stále patří mezi omladinu, jsou TV Mňau a TV Mňam. Jejich vysílací formát je velice specifický, TV Mňau je zameřená na vysílání pet videí a TV Mňam je jeden velký kuchařský receptář.

Tyto mladé televize jsou pro diváky jistým osvěžením, přičemž svojí tvorbou přináší svým fanouškům možnost  přívětivé zábavy, posílení životní pohody a odreagování.