Kutná hora se čím dál častěji stává vyhledávaným cílem pro české i zahraniční turisty. A právem, neboť Kutná Hora patří mezi jedno z našich nekrásnějších měst s velkým množstvím historických památek a pro pěší výlety i cykloturistiku je jako stvořená.

Na přelomu 13. a 14. století, byla Kutná Hora, díky těžbě stříbra, druhým největším městem českého království. Z této doby také pochází četné gotické stavby, které se nalézají v jejím okolí.

V tomto starobylém městě najdete mnoho míst, která stojí za návštěvu. Prohlédnout si tu můžete například Muzeum stříbra, kde vás průvodce vybaví helmou baterkou a fáračkami, abyste se přímo v důlní šachtě mohli seznámit s procesem těžby stříbra a výroby kutnohorského stříbrného groše.

Vynechat nesmíte ani prohlídku chrámu svaté Barbory, která je spolu s centrem města a Sedlecké katedrály, zapsána na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Za návštěvu také stojí Galerie středočeského kraje GASK, která ve svých prostorech představuje umění 20. a 21. století.

Ale nejenom samotné město nabízí úžasné výletnické lahůdky. Pokud vyrazíte na výlety do okolí, můžete navštívit místní vinice a ochutnat Kutnohorské víno. Také městys Nové Dvory, která v těsné blízkosti Kutné Hory, stojí za prohlídku. Na kole jste tam coby dup.

Najdete tam kostel svatého Martina a zámek, který pochází z 15 století a má velice zajímavou venkovní architekturu.

Mestys Nové Dvory nabízí výletníkům unikátní ubytování v romantickém hotelu Rudolf, který se pyšní neotřelým retro interiérem a poslední roky je mezi cykloturisty stále vyhledávanějším místem pro přespání.

Patříte mezi vášnivé turisty? Vyrážíte rádi na cyklotoulky? Pak vám v plánování výletů může významně pomoci portál Kudy z nudy.

Výletům zdar!

S. Navrátilová