Pronajímáte byt a váš nájemník v něm provozuje nelegální ubytovnu? Přinášíme vám návrh na odůvodnění k okamžité výpovědi z nájmu.

Vážený pane, ….. ,

ráda bych Vás informovala o důvodu výpovědi z bytu, …zadat údaje bytu…,

Dne ……  jsem ze stavebního úřadu obdržela výzvu k vysvětlení skutečnosti, že ve svém bytě údajně provozuji nelegální ubytovnu. Dostavit se mám do 14 dnů.

Vzhledem k tomu, že tato bytová jednotka není určená k podnikání, je nutno toto okamžitě řešit.

Abych se vyhnula jakémukoli riziku, že by úřad mohl tuto záležitost řešit pokutami nebo, v nejhorším případě i pomocí cizinecké policie, jsem nucena byt uvést do běžném stavu. Teprve po té se vydám na úřad k podání vysvětlení. Je to z toho důvodu, že chci podat pravdivou zprávu, a to, že byt je stále řádně užíván k bydlení, nikoli k podnikání, a nenachází se v něm žádná nelegální ubytovna.

Dále, po poslední návštěvě, byly zjištěny závady na elektrorozvodu v koupelně. Tuto vzniklou závadu v průběhu užívání bytu jste mi ani neoznámili, ani jste ji nenechali odbornou firmou opravit. Tento stav je z hlediska bezpečnosti rizikový a je nutné jej okamžitě řešit. Z tohoto důvodu plánuji kompletní revizi elektrorozvodů.

Abych se i do budoucna vyhnula jakémukoli jednání s úřady, rozhodla jsem se, že byt raději prodám. Byt mohu Vám mohu nabídnout k prodeji.

S úctou a přáním pěkného dne