Enriqueta Martí, známá jako Upírka z Barcelony, byla v roce 1921 obviněna z únosů a vražd dětí. Unesené děti pro ni nejdříve pracovaly v jejím nevěstinci a pak končily jako exkluzivní „surovina“ v elixírech mládí a různých mastičkách pro krásnou a mladou pleť.

V Barceloně si otevřela svůj vlastní podnik zaměřený na bohaté a vlivné muže. Dokázala splnit i nejextrémnější sexuální fantazie, takže k ní chodila ta nejvybranější klientela s těmi nejodpornějšími choutkami, včetně pedofilie a sadismu. Děti, které již nebylo možné v nevěstinci dále využívat, usmrcovala a zpracovávala na výrobu lektvarů.

Bohaté zákaznice její výrobky z dětí milovaly

Enriqueta tvrdila, že pití dětské krve dokáže vyléčit tuberkulózu a její krémy a elixíry vyrobené z dětské kůže a kostí zpomalují projevy stárnutí. Přes jejich původ byl o její výrobky mezi zámožnými klientkami obrovský zájem. V dobovém tisku se dokonce uvádí, že její zákaznice byly i z těch nejvyšších sociálních a politických vrstev.

Enriqueta byla velmi zdatná podnikatelka a se svým dětským „materiálem“ uměla velmi efektivně nakládat. Děti dokázala „zužitkovat“ opravdu bravurně. Většina z unesených dětí, které se staly součástí jejích „léčivých“ produktů, pro ni nejprve pracovaly, a až poté skončily v mastech a elixírech.

Fotogalerie: Hrůzné nálezy v jejím domě >>

Jak děti získávala?

Přes den lovila děti v chudinských čtvrtích a lákala je na sladkosti. V noci se vydávala do kasin a jiných podniků, kde nabízela své služby a prezentovala své nejnovější úlovky. Byla tak známá a oblíbená, že jakmile se objevila na místě kde se zdržovali její zákazníci byla ihned zavalená žádostmi.

Životopis

Narodila se v roce 1868 v Tarragoně a její rodina byla velmi chudá. Když byla ještě malá, její rodiče zemřeli a Enriqueta se musela starat o sebe sama. Velmi záhy odjela do Barcelony, kde zpočátku pracovala jako služebná. Pro její „zvláštní“ povahu a vystupování ji však v žádné domácnosti dlouho nestrpěli a tak se začala živit jako prostitutka. V té době se začala intenzivně věnovat okultismu. Svou vášeň velmi záhy rozjela na plné obrátky, kdy se od neškodných rituálů vrhla na dětské obětiny a posléze i na výrobu lektvarů z dětské krve, kůže a kostí.

Enriqueta byla i vdaná, v roce 1986 si vzala nepříliš úspěšného malíře Juana Pujalo. Jejich manželství však nebylo šťastné a brzy skončilo rozvodem. Podle Juana se jejich vztah rozpadl kvůli Enriquetiným neustálým nevěrám a aférám.

I když byla Enriqueta v roce 1909 zatčena za podezření z provozování nevěstince, obvinění bylo díky její vlivné klientele rychle staženo. Během následujících let pokračovala v unášení dětí, jako by se nic nestalo. Policie se již ani nesnažila hledat unesené děti, protože pocházely z chudých rodin.

@Biblioteca Nacional de Espaňa