Před dvaceti lety došlo k zatčení jednoho z nejbrutálnějších sériových vrahů v Kanadě. Robert Pickton, farmář, zodpovědný za smrt několika desítek žen na své farmě, byl policií dopaden. Jeho způsob vraždění a manipulace s oběťmi byl děsivý. Často rozřezával a pitval těla zavražděných žen, přičemž některé části si ponechal pro sebe, jiné používal jako krmení pro prasata a dokonce i prodával maso svých obětí, předstírajíc, že jde o maso zvířat. Po jeho dopadení ho média přezdívala „Řezník“ (což byla i jeho původní profese) nebo „Zabiják z prasečí farmy“.

Podle dostupných informací se zdá, že Pickton vraždil od osmdesátých let až do roku 2002. Kanadská televizní stanice CBC uvádí, že v té době policie řešila více než 60 případů záhadných zmizení mladých žen, většinou prostitutek, žijících v nejchudších čtvrtích. U některých z těchto pohřešovaných žen se potvrdilo, že byly zavražděny právě Picktonem. Po dlouhém soudním procesu byl farmář uznán vinným ze šesti vražd a před patnácti lety byl soudem odsouzen k doživotnímu vězení.

Lidé z okolí a zaměstnanci farmy popisovali Picktona jako tichého excentrika. Podle serveru The Canadian Encyclopedia „žil sám v jedné z chat na pozemku farmy“. Někteří si všimli podezřelých aktivit kolem něj – často na farmu chodily mladé ženy, ale nikdo je nikdy neviděl opouštět pozemek. V té době se ve Vancouveru a okolí vyskytovalo mnoho případů nevysvětlitelného zmizení žen, převážně prostitutek. Podle serveru The Canadian Encyclopedia „Pickton často navštěvoval nejchudší části Vancouveru, odkud pocházely zmizelé ženy“.

Bylo také známo, že využíval služby těchto žen. Server Crime and Investigation uvádí, že „podle svědků jim nabízel peníze a drogy a odvážel je na svoji farmu kvůli sexu“.

I přes hrůzné události, které se na farmě odehrávaly, zůstaly tajemstvím po mnoho let. Policie se sice na konci devadesátých let Picktonovi přiblížila, ale vždy ji unikl. To částečně proto, že policisté nikdy nepřikládali větší důležitost případům zmizelých žen, jejichž původ a povolání bylo pofidérní.

V roce 1997 bylo vysoce pravděpodobné, že Picktonovo vražedné tažení bude ukončeno. Tehdy do nemocnice přišla zraněná Wendy Lynn Eistetterová, která tvrdila, že ji vážně zranil právě Robert Pickton. Eistetterová, prostitutka z povolání, sdělila, že ji farmář dovezl na farmu autem, kde spolu měli pohlavní styk. Nicméně, poté se Pickton proměnil z klienta na bestii. Podle jejího výpovědi ji brutálně zbil, svázal a začal ji bodat nožem. Eistetterová se však bránila a nakonec jí podařilo sejmout Picktonovi nůž. Ve své obraně ho několikrát bodla a poté uprchla z farmy do nemocnice. Poté, co byl Pickton pobodán, byl převezen do nemocnice, kde ležel v místnosti hned vedle své oběti.

Policie obvinila Picktona z pokusu o vraždu a jako důkaz zabavila jeho oblečení a boty. Muž byl umístěn do vyšetřovací vazby. Nicméně jeho pobyt za mřížemi netrval dlouho. Protože Eistetterová byla závislá na drogách a měla vlastní problémy se zákonem jako prostitutka, její výpověď byla považována za nedůvěryhodnou. Pickton byl propuštěn na kauci ve výši 2 000 dolarů. Tím se kauza uzavřela a nikdo neprovedl prohlídku Picktonovy farmy ani se nesnažil získat další informace o něm. Tím pádem mohl ve vraždění znovu pokračovat.

Rozhodující okamžik nastal až v únoru 2002, kdy bylo povoleno prohledání Picktonovy farmy jinému policejnímu týmu, který vyšetřoval nelegální držení zbraní.

Co policisté na farmě objevili, bylo hrůzostrašné. Nalezli části lebek, stopy krve na místech, kde by nemělo být zabití prasat, a doklady zmizelých žen. Robert a David Picktonovi byli zatčeni a předáni dalšímu týmu, který se specializoval na vyšetřování série zmizení desítek mladých žen.

Tým provedl další prohlídku Picktonovy farmy, při které se shromáždily další důkazy brutálních vražd. „Během první prohlídky policisté nalezli v mrazáku kbelíky obsahující lebky, ruce a části nohou dvou žen. Obě lebky měly v sobě kulky. V popelnici byly nalezeny lebka, ruce a nohy další ženy. Na farmě bylo také objeveno čtrnáct lidských rukou, které patrně pocházely od sedmi obětí. Kromě toho byl nalezen lidský zub, který se později spojil s další obětí,“ popisuje hrůzné nálezy stanice CBC.

Den poté byli oba bratři propuštěni a obviněni z nelegálního držení zbraní. Bylo již zřejmé, že Robert Pickton je vrahem zodpovědným za zmizení mnoha žen. Nicméně potřebovali být naprosto jistí, že jim neunikne, a tak jej ještě několik dní sledovali a shromažďovali další důkazy. Nakonec byl farmář znovu zatčen 22. února 2002.

Po zatčení Picktona se objevilo mnoho svědků, kteří začali svědčit o hrůzách, které viděli na farmě. Dlouho mlčeli z obavy, že by je Pickton zabil. Během výslechů detektivové získali informace od zaměstnanců a sousedů farmy, kteří viděli těla žen viset na háku spolu s kusy prasečího masa a nádobami obsahujícími lidské maso.

Tyto svědectví byla v souladu s důkazy získanými forenzními odborníky. Důvodem, proč byl Pickton obviněn pouze ze 27 vražd, přestože se předpokládá, že zabil dvojnásobný počet lidí, bylo to, že mnoho těl nebylo nikdy nalezeno.