Začátkem dubna společnost S&P Broadcasting, ve spolupráci s bývalým ředitelem televize Nova a Barrandov, Vladimírem Železným, oznámila, že spustí vysílání zpravodajské televize Z24. Vysílání mělo začít v létě. Do té doby se na obrazovce zobrazovalo pouze promoční logo.

Spolumajitel Vladimír Železný tuto stanici nazval Nekorektním zpravodajským kanálem. Převážnou většinu obsahu by totiž tvořili sami diváci, kteří by do televize zasílali svá zpravodajská videa.

Zpravodajství by bylo necenzurované a bylo by takovým průřezem toho, jak lidé vnímají situaci v zemi. Přirovnat by se to dalo k Vox populi, s tím, že by lidé tvořili vlastní reportáže. Mohli by tak například poukazovat na to, co se děje v jejich městě, co se kde koná, jak město hospodaří atd.

Podobný publikační formát má i Mňau TV, kterou společnost S&P Broadcasting provozuje. Zde také diváci zasílají do studia natočená videa se svými mazlíčky a televize je vysílá.

Přípravy však nabraly zpoždění a nakonec z obrazovky zmizelo i logo Z24. Generální ředitel S&P Broadcasting Pal Milkovics však říká, že Z24 je stále v přípravě a jakmile budou dořešeny všechny technické náležitostí, vysílání se spustí.

Provozovatelem multiplexu je společnosti Prague Digital TV. V této síti se nachází stanice Slušný kanál, Harmonie TV, Kinosvět, Retro Music TV a Praha TV.

Soňa Navrátilová