Diváci v Novém Městě na Moravě, připravili pro biatlonisty překrásnou kulisu. Po rozpačitém zahájení, které vydrželo sledovat jen několik otrlých, skalních návštěvníků, nastalo v pátek velké divadlo plné zážitků a napínavé podívané.

 Naše juniorská smíšená štafeta ve složení Petra Suchá, Tereza Voborníková, Jakub Štvrtecký a Vítěslav Hornig předvedli to nejlepší, co mohli a dojeli si pro zlato.

 V pozdních odpoledních hodinách, však propadli diváci biatlonové horečce během smíšené štafety dospělých. Štafetu jako vždy, rozjížděla naše současná jednička, Veronika Vítková a dokonalou střelbou 0+0 si pojistila předávku z prvního místa Markétce Davidové.

Makula, jak je Markéta přezdívána, zastřílela ležku za 0 a během střelby ve stoje musela dvakrát dobíjet.  Vše dohnala skvělou jízdou a předávala Ondřeji Moravcovi ze třetího místa.

Na střelnici nám trochu zatrnulo, když Ondra musel celkem čtyřikrát opravovat. Michal Krčmář sice přebíral štafetu ze čtvrtého místa, ale jeho spolehlivý běh a střelba se dvěma dobíjeními zajistili naší štafetě překrásné druhé místo. Naše čtyřka tedy nestačila pouze na Ruské biatlonisty.

Sobotní sprint zahájili juniorky stříbrem Markéty Davidové a u juniorů hoši raději potvrdili zlatou medaili Jakuba Štvrteckého, bronzem Vítěslava Horniga.

V ženách Veronika Vítková tentokrát lyže protrápila a ani střelba s jedním trestným kolem ji nepomohla k zisku medaile. Byla sice bramborová, ale se skvělou výchozí pozicí do nedělní stíhačky.

Českou jízdou se dá nazvat sprint mužů, kdy Michal Krčmář, Ondřej Moravec a Tomáš Krupčík sebrali ostatním biatlonistům veškeré medaile a rozdělili si je mezi sebou.

Nedělní stíhací závod byl jen odrazem pátečních a sobotních úspěchů

Nejprve Markéta Davidová získala stříbrnou medaili, v pořadí již devátou, následně Vítěslav Hornig obsadil třetí místo v juniorech a Jakub Štvrtecký dojel na pátém místě.

Verunce Vítkové stíhací závod přinesl zlato, kdy i přes dvě trestná kola v nejlepším čase dojela do cíle jako první, Ondřej Moravec a Michal Krčmář si tentokrát prohodili pozice na stupních vítězů, a završili tak medailové žně tohoto MS.

S celkovým počtem třinácti medailí, které získali naši biatlonisté na MS v letním biatlonu, lze konstatovat, že i na kolečkových lyžích patříme mezi biatlonové velmoci.

V Novém Městě na Moravě sice chyběli hvězdy jako Martin Fourkade či norská reprezentace, ale příznivci biatlonu diváci opět nezklamali. Kulisa, kterou diváci vytvořili, chvílemi připomínala tu, kterou dokáží vyburcovat biatlonisty v zimě.

Bylo to povedené Mistrovství světa jak z pohledu sportovců, tak i rozhodčích a organizačního výboru Českého biatlonového svazu. Teď už jen zbývá, těšit se na zimu…

Vlasta H.