Od 24. – 26. srpna, se máme zase na co těšit. Příznivcům biatlonu toto datum není neznámé, a když k tomu přidáme ještě název města, kde se bude konat letošní Mistrovství světa na kolečkových lyžích dospělých i juniorů, tak budou v obraze i ti, kteří na tento krásný sport koukají jen zběžně.

Po dlouhých sedmi letech Nové Město na Moravě opět přivítá světové biatlonisty.

Za muže jmenujme třeba Michael Rosch, Andrejs Rastorgujevs či duo z Bulharska Anev – Iliev.

Z ženského světového poháru do české Mekky biatlonu také zavítají hvězdy z Ukrajiny, Vita a Valj Semerenkovy nebo polská děvčata Magdalena Gwizdoňová a Monika Hojnišová.

Nelze jmenovat všechny, ale samozřejmě není možné opomenout naše nejbližší sousedy.

Slovensko vyšle své tradiční zástupce, jak v mužích, tak i v ženách. Tomáš Hasila, Matej Kazár, Šimon Bartko, Martin Otčenáš a pro české fanoušky méně známý Michal Šíma.

Sestry Paulínu a Ivonu Fialkovy a doplní Terézia Poliaková.

Spoléhat na naši hvězdnou Gabrielu Koukalovu, letos opět nelze, ale Verunka Vítková s Evkou Puskarčíkovou ji více než důstojně nahradí.

Výhodou domácího prostředí je, možnost nasadit do závodů větší počet závodníků a závodnic.

Jessica Jislová se nám na sklonku minulé zimní sezóny předvedla ve skvělé formě a věřme, že na kolečkových lyžích se ji pojede lépe a rychleji než na běžkách.

Lucka Charvátová jistě dopilovala střelbu už i u čtyř-položkových závodů a zapracovala na své psychice, takže ji domácí prostředí nedokáže zaskočit.

Tuto již stabilní sestavu českých děvčat ještě doplní Ludmila Horká a Anna Tkadlecová.

Za muže naši republiku budou reprezentovat osvědčení Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Michal Krčmář a sekundovat jim budou Adam Václavík, Tomáš Krupčík a Milan Žemlička.

Nesmíme zapomenout na naše juniorské hvězdy Markétu Davidovou a Jakuba Štvrteckého.

Před sedmi lety naši reprezentanti skončili těsně pod stupni vítězů, ale letos věříme, že uslyšíme tu nejkrásnější píseň, kterou vždy hrají pro vítěze závodů.

Myslím, že by pozvánka na tuto velkou světovou akci nebyla úplná, kdybych se nezmínila , že vstup na tribuny a podél trati je zcela zdarma.

Skvělý typ na rodinný výlet.

Teď už zbývá jen držet palce nejen závodníkům, ale i týmu organizátorů a rozhodčích.

Vlasta H.