Po střelbě v ostravské fakultní nemocnici zůstalo šest mrtvých. Policie našla stříbrnošedý Renault Laguna se státní poznávací značkou 9T5 74 01, ve kterém muž údajně odjel. Policie potvrdila, že našla vozidlo podezřelého a zjišťuje identitu muže, který se při zásahu střelil do hlavy.

Podle původních zpráv při střelbě zemřely čtyři lidé, ale počet mrtvých se vzápětí zvýšil na šest lidí, což potvrdil i krajský policejní ředitel Tomáš Kužel.

Podle ČT24 je mezi obětmi například otec, který vlastním tělem chránil před střelbou svou nezletilou dceru, a dále dva členové Vězeňské služby.

Pachatelem byl Ctirad V. (42 let) z Opavska, stavební technik, který se měl údajně cítit dlouhodobě frustrován, protože byl přesvědčený, že má rakovinu a nikdo ho nechce léčit.

Původně policie pátrala po muži v červené bundě, kterého označila jako možného pachatele. Později policie zveřejnila fotografie jiného muže, který podle ní čin spáchal.

K útoku na traumatologii došlo kolem čtvrt na osm ráno, policisté na místo přijeli pět minut poté, co se o střelbě dozvěděli.

Podle nejnovějších zpráv, střílel útočník nelegálně drženou zbraní.