Švýcarští vědci z výzkumného ústavu v Bellinzoně, vyvinuli lék, který účinkuje proti Covid-19, včetně jeho britské mutaci. Lék účinně snižuje populaci virů v plicích a působí protizánětlivě. Při vývoji byly použity protilátky od lidí s prodělanou infekcí Covid-19.

V Biologickém centru Akademie věd ČR se testovala míra účinnosti této protilátky. Vědci se preklinické studii věnují již od listopadu minulého roku a zjistili, že protilátka, která nese označení bispecifická, skutečně působí proti koronavirusu SARS-CoV-2, přičemž zneškodňuje i jeho mutace, konkrétně se jedná o britskou mutaci.

loading...

V závislosti na jednání s investory by se bispecifická látka mohla do pár týdnů začít klinicky testovat.

Mrkněte se prosím na tento projekt na HitHit ↓↓↓

Právo koně na život vyprší s dnem jeho užitečnosti. Mizí láska, výběhy, krásné stáje i starostlivá péče. Pro mnohé majitele je totiž takový kůň na obtíž a nechtějí ho dále „zbytečně“ živit. Někteří se rozhodnout poslat ho rovnou na jatka a koně tak zužitkovat do poslední peny. A tak vznikla myšlenka vytvořit těm neužitečným, odkopnutým koním domov. Nejenom, že můžete pomoci i vy, ale  jsou tu připraveny i velmi lákavé odměny, tak nakoukněte, třeba to osloví i vás. Koňská oáza na HitHit >>