Plánujete v příštím roce uspořádat firemní setkání, které by napomohlo k rozvoji firmy a přispělo k utužení vztahů mezi vedením a samotnými zaměstnanci? Rozhodně není dobré podcenit kvalitní přípravu. Ta by měla zahrnovat výběr místa konání akce, vytvoření zajímavého programu a v neposlední řadě pozvání zaměstnanců firmy, případně důležitých obchodních partnerů nebo zástupců z řad zákazníků. Při organizaci velké akce by se žádný z těchto tří faktorů neměl podcenit.

Výběr místa

Jak vybrat místo konání akce? Předně zohledněte počet účastníků a jejich dopravní možnosti. Právě z tohoto pohledu je ideálním městem Praha, do které se mohou sjet účastníci z celé republiky, případně i ze zahraničí díky kvalitní dopravní infrastruktuře, napojení na železnici i letiště. Dále je nutné vybrat hotel v Praze, který nabízí dostatek ubytovacích kapacit i konferenční prostory, současně je dobře dostupný pomocí městské hromadné dopravy a v blízkosti centra, aby měli účastníci možnost objevovat krásy hlavního města v době volna.

Vhodným místem pro firemní setkání je Hotel Belvedere, který se nachází v centru Prahy.

Zajímavý program

Co chcete firemním setkáním docílit? Motivovat zaměstnance k dalším výkonům, ohodnotit nejlepší z nich a podpořit vzájemné vztahy nejen mezi kolegy, ale také směrem k vedení a managementu? V tomto případě je při organizaci důležitý program. A nejen oficiální, ale také doprovodný. Ten může mít formu různých teambuildingových akcí, ale neměla by chybět volnočasová část, která nabídne široké spektrum netradičních aktivit. Pro mimopražské návštěvníky by samozřejmě neměla chybět možnost prohlídky města.

Klíčem jsou zaměstnanci

Nejdůležitějším bodem v plánování jsou samozřejmě zaměstnanci, protože ti tvoří hodnotu firmy včetně jejího know-how. A právě z tohoto důvodu je nutné pro ně vybrat to nejlepší, co se v dané lokalitě nabízí – špičkové ubytování a perfektně vybavené konferenční prostory.

Kromě toho je nutné zajistit zajímavý a kvalitní catering nebo firemní dárky, které budou památkou pro zaměstnance. Není od věci objednat i foto kiosek, kde si budou moci zaměstnanci vyvolat fotku na památku nebo pozvat karikaturistu, který je nejen zvěční svým nevšedním pohledem, ale současně dojde k odlehčení atmosféry a pobavení přítomných.