Jste-li příznivci tajemna, vydejte se na Vyšehrad. Za kostelem sv. Petra a Pavla na jihozápadním konci Karlachových sadů stojí temné ďáblovi kameny. Jedná se o prastarý objekt s neznámým původem, který je opředen mnoha pověstmi. Přestože se tomuto kamennému shluku říká Čertův sloup, mnozí lidé říkají, že právě sem se chodí nabíjet pozitivní energií. Jste-li zvědaví, jak na vás ďáblovi kameny budou působit, pak nezbývá, než to vyzkoušet na vlastní kůži.

Chtěli byste se na Prahu podívat pěkně z výšky? Vydejte se na Žižkovskou věž. Kromě toho, že budete mít Prahu jako na dlani, můžete pozvolna poznávat nejdůležitější pražskou čtvrť, která je vyhlášena svými hospůdkami a bary. Protoulat se můžete až na památník Vítkov, který je od Žižkovské věže jen co by kamenem dohodil. Přivítá vás tu Jan Žižka na svém krásném koni, a i odtud budete mít přenádherný výhled na Prahu.  

Rozhodně byste se měli jít projít i na Karlův most, protože jeho sochy, prý nosí štěstí a plní tajná přání. Pokud si však chcete užít jeho magickou krásu opravdu plnými doušky, přivstaňte si a vyrazte na procházku raději brzo ráno. Brzké vstávání se vám rozhodně vyplatí. Karlův most je při rozbřesku úplně jiný, než ten přes den a v noci. Procházku si můžete prodloužit až na Malou Stranu a odtud na Malostranský ostrov Kampa, který je zaručeně jedním z nejkrásnějších a nejkouzelnějších míst Prahy. I tady se vám vyplatí ranní přivstání. Přejdete-li mostík přes říčku Čertovku, můžete si u Velkopřevorského mlýna udělat malý rituál lásky, který spočívá v tom, že si tu na znamení věčné lásky zavěsíte malý visací zámek, který uzamknete a klíček zahodíte do vody.

Když už budete na Kampě, tak se rozhodně jděte podívat i na uličku, jejíž průchod je řízen semaforem, protože se do ní vejde jenom jeden člověk. Tato ulička je sice bezejmenná, ale najdete ji v ulici U Lužického semináře. Ovšem vstup do uličky je nutné si dobře rozmyslet, protože před nějakým časem v ní prý uvízla objemnější německá turistka, která se odsud dostávala více jak hodinu.

Určitě také nezapomeňte svojí návštěvou poctít Karla Hynka Máchu, jehož sochu můžete potkat na Petříně. Díky němu zde můžete nasávat atmosféru věčného mládí a lásky.

Pražský zpravodaj >>