Od října se zaměstnavatelům zvýší příspěvek na mzdy pro osoby s handicapem z původních 12 800 korun na 13 600 korun za jednoho zaměstnance. Zvýšení dotace pro firmy, které zaměstnávají lidi s postižením, oznámila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, po pátečním jednání vlády.

Nárůst příspěvku by měl firmám pomoci s ochotou se zaměstnáváním osob s handicapem a hlavně zabránit rušení již stávajících pracovních míst. Úřady práce měly ke konci června zaevidováno 36 736 nezaměstnaných osob se zdravotním postižením. To je o celé dvě tisícovky více, než bylo v březnu.

loading...

Toto navýšení bude státní pokladu stát navíc 336 milionů.

Mrkněte se prosím na tento projekt na HitHit ↓↓↓

Právo koně na život vyprší s dnem jeho užitečnosti. Mizí láska, výběhy, krásné stáje i starostlivá péče. Pro mnohé majitele je totiž takový kůň na obtíž a nechtějí ho dále „zbytečně“ živit. Někteří se rozhodnout poslat ho rovnou na jatka a koně tak zužitkovat do poslední peny. A tak vznikla myšlenka vytvořit těm neužitečným, odkopnutým koním domov. Nejenom, že můžete pomoci i vy, ale  jsou tu připraveny i velmi lákavé odměny, tak nakoukněte, třeba to osloví i vás. Koňská oáza na HitHit >>