Milion chvilek plánuje další demonstraci. Tentokrát se lidé sejdou na Letenské pláni

Další demonstrace na podporu nezávislosti české justice a pro odstoupení premiéra Andreje Babiše, je naplánována na neděli 23. června, konat se bude na Letné. Organizátoři z iniciativy Milion chvilek předpokládají, že demonstrace se zúčastní více než  200 tisíc lidí.

V minulých týdnech se po celé České republice konaly několikatisícové protesty proti premiérovi Andreji Babišovi a jím plánované změně v čele ministerstva spravedlnosti. Na poslední demonstraci se na Václavském náměstí sešlo více než 100 tisíc lidí z celé České republiky.

Iniciativa Milion chvilek požaduje odstoupení ministryně Benešové a zaručení nezávislosti justice. Dále pak vrácení dotací, které Agrofert, dle Bruselu dostal neprávem a konec dalších dotací, daňových úlev nebo státních zakázek pro Agrofert. Babiš se má zbavit médií a podat demisi.

Podle informací spolku Milion chvilek pro demokracii, který demonstraci organizuje, je důvodem demonstrace ohrožení demokracie.  Spolek tak mimo jiné reaguje na to, že premiér Babiš odvolal ministra spravedlnosti Kněžínka vzápětí po té, co policie navrhla Babišovo trestní stíhání.

Premiér Kněžíka nahradil Marii Benešovou. Spolek Milion chvilek pro demokracii poukázal na možnost, že tato výměna byla účelová, neboť paní Benešová již dva roky Babišovu trestní úhonnost zpochybňuje, a tedy existuje možnost, že by její další rozhodování ve věci Babišova trestního stíhání, mohlo být ovlivněné. Nyní navíc na povrch vychází informace, že by mělo dojít i k výměně šéfa žalobců.

Předseda spolku Milion chvilek, Mikuláš Minář, na Staroměstském náměstí řekl: „Nechceme ovládnutí justice premiérem a Hradem!“ Podle spolku Benešová není nezávislým ministrem spravedlnosti. Demonstrací se zúčastnilo několik tisíc lidí, kteří jednotně skandovali hesla za Babišovu demisi.

 

Jaromír Pejcha

http://www.davidkoller.cz/koncerty/?kategorie=60