Pořadatelé dvoudenního hudebního festivalu v Praze, který se koná v létě na Pražském Výstavišti, si vykasali rukávy a na piedestal světoznámého Pražského Metronomu vyvěsili reklamní plakát. Foto pak sdíleli na sociálních sítí. Nám do redakce napsal rozezlený obyvatel Prahy 7, pan Bítaška, který je odhodlaný celou věc postoupit kompetentním orgánům.

,,Toto je naprosto nepřípustné, aby si pořadatelé Metronome Festivalu svévolně věšely na pražské objekty svá reklamní sdělení! Povolení na to od Magistrátu nemají, to jsem si zjišťoval,“ sdělil nám do telefonu pan Bítaška s tím, že již podal podnět k šetření.

Jak se bude věc vyvíjet není jasné, rozhodně nás však tato situace zajímá, a proto vás budeme informovat o jejím průběhu.

Metronome Festival se bude v Praze konat již podruhé. Pořadatelé slibují hvězdné interprety, jakou jsou Sting, Kassabian, Solomoun, Gusgus a další. Nebude prý chybět ani domácí scéna v podání Davida Kollera nebo Ewa Farna. To ovšem producenty festivalu neopravňuje k tomu, aby zdobili pražské objekty svými plakáty.

Pražský metronome je oblíbeným návštěvním místem nejenom pro Pražany, ale i pro turisty. Lákadlem není jen samotné kyvadlo, ale i krásná vyhlídka na Prahu. Kyvadlo se nachází v Letenských sadech, na místě původního Stalinova památníku.

Poslední aktualizace: na piedestalu Pražského Metronomu se žádný plakát nenacházel, pravděpodobně se jednalo pouze o recesi pořadatelů, kteří fotku s plakátem šířili po sociálních sítí.

J. Pejcha