Pro nadšené fanoušky hokeje vyrostla na pražské Ohradě v těsné blízkosti oblíbeného parku Vítkov, obrovská obrazovka s výkonným ozvučením. Místní provozovatel občerstvení tak velmi šikovně využil období hokejového šílenství ve svůj prospěch, o čemž svědčí zaplněné lavičky.

Nápad je to jistě skvělý, lidé sledující hokej na čerstvém vzduchu s přístupem k občerstvení jsou nadmíru spokojení, ale obyvatelé okolních domů již tak rádi nejsou. Na magistrát se  během jednoho dne dostalo spoustu stížností místních obyvatel, pro nadměrný hluk. Celodenní hluk, nadmíru překračující veškeré povolené limity, se stal i předmětem častých volání na městskou policii.

,,Ty repráky řvou na plné pecky. Kdyby to bylo třeba na chvíli, budiž, ale my to posloucháme už celý den, okna nám řinčí, v podstatě jsem museli z bytu odejít, nedalo se v něm vydržet!“ Svěřil se nám jeden manželský pár, bydlící v bezprostřední blízkosti občerstvovny.

,,Vyrazili jsem si na relaxační procházku do parku a museli jsem odtud po pár minutách odejít, ten řev se nedal vydržet.“ Stěžovala si pětičlenná rodinka, která si do parku vyšla na procházku. Z parku odcházely další skupinky, které si původně vyrazily za městskou přírodou.

Jak tuto situaci bude radnice řešit není jasné, neboť radnice neřeší ani časté stížnosti na hlučné hudební akce, pořádané v oblíbeném parčíku Parukářka, který je od Vítkova, co by kamenem dohodil.

P. Koutná

Sting již brzy v Praze, čtěte!

Velkolepý hudební festival v Praze!