Náš stávající prezident Miloš Zeman, před časem oznámil, že bude o svůj úřad usilovat i v druhém volebním období. Jeho tým již začal sbírat potřebné podpisy

Již nějakou dobu mají rozjetou podpisovou kampaň i miliardář a bývalý majitel Fortuny, textař a podnikatel Michal Horáček, lékař Marek Hilšer, kontroverzní česká umělkyně a aktivistka Jana Yngland Hrušková, která je sestrou známé herečky Evy Hruškové.

Prezidentskou kandidaturu potvrdili také výtvarník Emil Adamec a podnikatel Igor Sládek. O kandidaturu se zajímají také šéf kabinetu premiéra Jiřího Rusnoka, Karel Štogl a  europoslanec za TOP 09, Jiří Pospíšil. Pozadu nezůstává ani náš bývalý velvyslanec, který působil ve Francii, Pavel Fischer. 

Poměrně kontroverzním kandidátem na prezidenta se stal někdejší poslanec za stranu Věci veřejné Otto Chaloupka. Za podněcování k nenávisti vůči Romům dostal totiž v minulosti podmínku.

Na konci března 2017ohlásil svoji kandidaturu i bývalý šéf Akademie věd Jiří Drahoš, který se mezi politickými stranami i širokou veřejností těší velké oblibě.

Poslanec a předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura, svoji kandidaturu ohlásil vůbec mezi prvními. V té první v roce 2013 pohořel, protože se mu nepovedlo posbírat 50 tisíc podpisů.