Předseda strany ANO, Andrej Babiš, připustil, že by strana mohla svého kandidáta na prezidenta uvést na podzim, po sněmovních volbách. O tom jakého kandidáta na prezidenta hnutí ANO postaví, se rozhodne v členském referendu. Členové v něm budou vybírat mezi již existujícími kandidáty nebo si budou moci navrhnout i vlastního a potom se rozhodne, koho hnutí ANO podpoří. 

V této souvislosti Babiš odmítl potvrdit, jestli má v plánu podpořit stávajícího prezidenta Miloše Zemana. Rovněž popřel, že by měl s prezidentem uzavřený nějaký mocenský pakt, jak tvrdí někteří jeho političtí odpůrci.

Bývalý ministr financí, Andrej Babiš, stále čelí skándálu ohledně ovlivňování novinářů ve svých mediích. Nedávno se  objevila i nahrávka, na které se ministr financí domlouvá s redaktorem Mladé fronty DNES, jak pošpinit ministra vnitra Milana Chovance. Babiš veškerá obvinění popírá a je přesvědčen, že se jedná o velké povedené spiknutí jeho odpůrců.

Jen čas ukáže, zda tento incident, spolu s mnoha dalšími, které stále nebyly dostatečně vysvětleny, budou mít nějaký vliv, na jeho další působení v politice. Podle průzkumů jsou zatím počty jeho zastánců i odpůrců velmi vyrovnané.