Navzdory všem vládním opatřením si koronavirus Covid-19 vyžádal v Česku již téměř 15 tisíc obětí. Další stovky tisíc lidí čelí, díky restrikcím finanční krizi. Mnozí již ani nevěří, že by se svět mohl vrátit do normálu a že bychom mohli žít život, na který jsme byli zvyklí.

„Vždycky, když má končit nouzový stav, tak se čísla zázračně vyšplhají zase nahoru! “ Koluje na Facebooku. Lidé v tom hledají záměr a manipulaci s čísly. Že by se mohlo jednat o manipulace s čísly nakažených či zemřelých na Covid zmínil i primář biochemického oddělení nemocnice v Hranicích na Přerovsku, Ctirad Musil. Celý článek najdete na portálu iDnes zde. 

Krize a zoufalství potkalo i paní Marii H. z předešlého článku zde Paní Marie je z Prahy, přestože se celý život poctivě živila prací, skončila díky Covidu a exekucím (které zavinil její bývalý manžel) na ulici a na své živobytí si začala vydělávat prostitucí. V této nelehké době, kdy je Česko bez turistů a Praha zeje prázdnotou, je to vlastně spíše zázrak, když se jí podaří najít klienta ochotného zaplatit za její služby.

„Protože již nemám vlastní byt, musím chodit k nim domů. Většina klientů jsou však zadaní pánové a tak jsem si je začala vodit na různá veřejná WC, podle toho, kde jsem zákazníka ulovila. To samozřejmě nešlo samo sebou, neboť správkyně toalet tyto praktiky moc dobře znaly a nebyly ochotné je tolerovat jen tak. Prostě jsem se s nimi musela domluvit, že jim za pronájem toalety vždy zaplatím.“

V Praze existují určitá místa, která jsou mezi zasvěcenými známá jako uličky lásky, kam chodí zoufalé ženy nabízet svá těla. Marie se takto snaží uživit a vymanit se krizové situace již pár měsíců. “ Kdyby nebyl ten zatracený Covid, nic takového by se mi nestalo. A nejsem jediná. Znám mnoho dalších, kteří dopadly podobně jako já. ale na rozdíl ode mě skončili i na alkoholu. Ono je pro některé vysvobozující se opít.“

Marie alkoholu zatím odolává, ale neví jak dlouho to vydrží, situace je taková, že když člověk nevidí světlo, začne se topit ve tmě. A pak už je to jako skluzavka, nejde to zastavit, člověk sklouzne buď na tvrdý beton nebo se mu dostane záchranné sítě.

Paní Marie od nás dostala nocleženky a nějakou zásobu jídla. Také jsme ji předali kontakt na organizaci NADĚJE, jež pomáhá lidem v nouzi. Moc doufáme, že se jí podaří začít opět normálně žít.

Přejít na diskuzi ↓