Podle výpovědí obyvatel norského města Oslo, se městská čtvrť Grønland, která se nachází dvě zastávky metra od parlamentní budovy, stala téměř stoprocentně muslimskou. Poslední statistiky říkají, že v Norsku žije přes 150 000 muslimů a z toho je jich právě v této čtvrti již přes 50 000. Již před pár lety informovala místní média o tom, že v Grønland existují takzvané muslimské hlídky morálky, které dohlíží na dodržování práva šaría a v podstatě šikanují nemuslimské obyvatelstvo. Napadání gayů a západně oblečených žen tu jsou prý na denním pořádku.

Na jednu stránku tu působí muslimské hlídky, které dohlíží na správnou morálku muslimských i nemuslimských obyvatel a na druhou stránku jsou tu celkem benevolentně přepadávání lidé a znásilňovány ženy.

Za posledních deset let bylo v centru města a v oblasti policejní stanice Grønland napadeno více než 4 000 lidí. Pachatelé hrají na strach, násilí a vážné hrozby, kterými své oběti zastrašují a ti se ze strachu neodvažují nikde nic hlásit. Policejní velitel Inge Sundeng v Grønlandu je označuje za zapomenuté oběti.

Norové již nyní vypočítali, že norští studenti se v Oslu za 8 let stanou ve školách menšinou.

Teprve nyní se veřejně přiznává, že norští muslimové bojující v teroristických organizacích jako je například Islámský stát, již zabili více lidí než Anders Behring Breivik. Jenomže na rozdíl od nich, byl Breivik za svůj teroristický čin potrestán.

Problémem samozřejmě nejsou samotní obyčejní muslimové, jako spíše ideologie, která je jim masivně vlévána do hlavy. Ohniskem „špatných“ nápadů se stávají nekorektní Imáni, kteří mladým lidem nepředkládají správnou víru, ale nabádají je k nepřátelství vůči všemu, co není v zemi, ve které žijí, islámské.

Podle médií jsou norské mešity pod vedením muslimů, kteří nehovoří norsky ani neznají norskou společnost.

Je s podivem, že ti samí lidé, kteří prchli před terorem radikálního islámu, se nyní ten samý model snaží protlačit v zemi, ve které našli záchranu.
A je ještě s větším podivem, že o islamizaci a o boj se vším neislámským, nejvíce usilují jejich děti, generace, která vyrostla v západním světě, v zemi, která je zabezpečila, dala jim vzdělání a svobodu.

Soňa Navrátilová