Nezájem o nejnovější inovace a technologie může firmu položit. Konkurence nikdy nespí a nejlepší hráči nepodceňují dynamiku trhu. Seznamte se proto s aktuálními trendy, které se týkají i vašeho podnikání.

1) Automatizace

O automatizaci se sice hovoří již dlouhá léta, ale doposud se týkala spíše větších podniků. Situace se však diametrálně změnila a díky cenově dostupnému softwaru mohou šetřit čas i menší subjekty. Pokud jste to ještě neudělali, zvažte pořízení komplexního podnikového systému a aktivně ho využívejte pro správu firemních agend.

2) Proklientský přístup

Zákazníci se naučili používat internet a před nákupem pročítají uživatelské recenze. Soustřeďte se proto na udržování dobrých vztahů a zajistěte si loajalitu klientů nadstandardním servisem. Seznamte se s výhodami CRM řešení a pečujte o své věrné, jako kdyby to byly vaše děti. Spokojený zákazník s chutí napíše pozitivní hodnocení a posílí dobrou pověst vaší firmy.

3) Ekologicky šetrné podnikání

Důraz na „eko-friendly“ tvář se v posledních letech stupňuje a nejinak tomu bude i letos. Stále více spotřebitelů vyhledává firmy, které svým přístupem minimalizují ekologickou stopu: snižují produkci oxidu uhličitého, šetří energií, používají recyklovatelné obaly apod. Je na čase, abyste se k uvědomělým podnikatelům přidali i vy, a udělali něco pro planetu.

4) Mobilita a práce na dálku

Doby, kdy se většina zaměstnanců těsnala v kancelářském komplexu, jsou minulostí. Díky chytrým telefonům, tabletům a dalším zařízením můžeme plnohodnotně pracovat odkudkoliv. Povolte zaměstnancům home office, pořádejte videokonference a používejte CRM systém, který vám umožní sdílení veškerých dokumentů a informací o klientech i z druhé strany zeměkoule.

5) Spokojený zaměstnanec

Vykořisťující zaměstnavatel nemá budoucnost. Nedostatek pracovních sil vede uvědomělé firmy ke zlepšení pracovních podmínek a k zavádění atraktivních benefitů. Hýčkaní zaměstnanci odvádí mnohem lepší práci a ve výsledku jsou spokojení oni i vedení.