Blíží se druhá říjnová neděle, svátek všech přívrženců dostihů, kdy odstartuje již 130. ročník slavné Velké pardubické, nejtěžšího kontinentálního dostihu. Pokud jste se chtěli na tuto slávu podívat přímo na závodišti, bohužel. Letos “ díky “ koroně, podle nařízení ministerstva zdravotnictví, smí na tuto událost pouze tisíc diváků. Druhou tisícovku, tedy stanovený limit, tvoří pořadatelé, sponzoři, členové ekip a zdravotnický personál.

Co na to Dostihový spolek?

Jeho ředitel, pan Jaroslav Müller, řekl pro deník iDNES “Areál závodiště je rozlehlý, máme dostatečnou kapacitu otevřených tribun, jsme akce pod širým nebem. I to jsou důvody, proč jsme v kontaktu s ministerstvem zdravotnictví a snažíme se
ještě jednat o výjimkách či úpravách pro naše potřeby.” Dále pokračoval: ” Omezení počtu diváků má platit 14 dnů, to znamená že by mělo skončit dva nebo tři dny před Velkou pardubickou. Pokud bude zrušeno a budeme se moct vrátit k vyšším kapacitám, okamžitě začneme znovu prodávat.”

Další letošní změnou je i snížení dotace dostihu z pěti milionů korun na tři. Je to pochopitelné, vždyť letošní dostihová sezona byla ztrátová z důvodu již zmíněného omezení počtu lidí na hromadných akcích. Z ekonomických důvodů se proto Dostihový spolek také rozhodl o sloučení původně plánovaných sobotního mítinku s Velkou a tedy navýšení počtu nedělních dostihů na deset závodů.

V současné době máme k dispozici přihlášky na tento dostih, který se bude samozřejmě s postupem času měnit dohláškami na poslední chvíli, či odhlášením z dostihu.

Tak tedy, budeme koukat na „Velkou“ v televizi? Nevadí.

Titulní fotka: Vítěz 129. ročníku VP 2019, hnědák Theophilos, v sedle s BIG JOEM (Josef Bartoš).

130 VELKÁ PARDUBICKÁ Steeplechase crosscountry L, 6900m, 3000000.00Kč >>

Theophilos 10 – Elusive Citi (USA) – Russian Doll ( USA) / Rainbow Quest ( USA) >>

Vlasta Hůlová