Kým jiným začít, než loňským vítězem, letos desetiletým, valachem, hnědákem Theophilem. Narozen 6.3.2010, letos tedy desetiletý import z Francie, zakoupený v roce 2015 pro stáj Chládek a Tintěra. V jeho pedigree nalezneme taková jména jako Nearco, Northern Dancer či Secretariat.

Povaha: svéhlavý paličák

Ve Francii nedosahoval žádných oslnivých výsledků. Český divák měl možnost poprvé zaregistrovat tohoto koně, v srpnu 2015 na hipodromu v Mostě. Dostih páté kategorie absolvoval s J. Váňou ml. v sedle a doběhl na druhém, dotovaném místě.
Od roku 2016, již reprezentuje barvy stáje Dostihový spolek iSport- Váňa.

Celkově již tedy svým majitelům vydělal 2 782 500 Kč.

Letos jsme ho mohli spatřit pouze ve dvou dostizích na Pardubickém závodišti, v sedle opět s partnerem, se kterým loni ve Velké tak zazářil, Josefem Bartošem. V první kvalifikaci na VP zvítězil a velmi pomalá druhá, kvalifikace skončila opět dotovaným umístěním, tedy čtvrtým místem. Letošní celkový výdělek pro majitele koně, činí 114 000 Kč.

Trenér Josef Váňa st., jak je jeho zvykem, koně nepřetěžuje nadmírou dostihů a šetří ho na druhou říjnovou neděli. Potvrdí i letos svou skvělou dostihovou třídu druhým vítězstvím ve slavném dostihu?

Názor redaktora

Kůň běžel letos jen dvakrát, pouze pro oživení a dá se říci, že v rámci tréninku. Je to silný sebevědomí kůň, bojovník (pokud se dobře vyspí), a v sedle bude mít s největší pravděpodobností našeho super žokeje, Josefa Bartoše. Obhajoba je vždy těžší.

Vlasta Hůlová