Žijeme v době, v níž lze rozjet podnikání doslova v jakémkoliv oboru. Pokud i vy chcete rozjet podnikání, které vás bude do konce života živit, měli byste rozjet podnikání v takovém oboru či odvětví, které má smysl, budoucnost a potenciál. Takových odvětví bohužel není moc – navíc ve všech oborech se budete muset potýkat s velkou konkurencí, což nebude jednoduché. Existuje ale odvětví, v němž se sice taky vyskytuje velká konkurence, ale zde se nehraje na body, ale na kvalitu. Jedná se o obor kovovýroba. V tomto oboru patří Česko k nejlepším v Evropě, navíc hodně lidí přišlo s tímto oborem ke styku, protože v tomto oboru pracovali nebo spolupracovali.

Kovovýroba společně se strojírenstvím jsou tahouny současné ekonomiky. Tyto obory by mohly růst skutečně rychlostí blesku, bohužel je zpomaluje nedostatek zaměstnanců, tedy neobsazené pracovní pozice, kterých je víc než dost. Pokud byste chtěli založit firmu v tomto oboru, museli byste si nejen sehnat dostatečné množství zaměstnanců, ale museli byste měřit své síly se společností, která je dnes jedničkou na trhu ve velkosériové kovovýrobě – museli byste změřit své síly se společností Steeltec.

Společnost Steeltec je na trhu už pěknou řadu let. Za tu dobu si vypěstovala pěkně širokou klientelu, kterou si stále udržuje. Pojďme proto nahlédnout pod pokličku této společnosti a prozkoumejme výrobu, díky které společnost Steeltec prosperuje.

Jak kovovýroba probíhá?

Velkosériová kovovýroba probíhá v několika krocích. Materiál, z něhož má vzniknout výrobek, musí projít několika pracovišti. S tímto procesem výroby se tedy pojďme seznámit.

Svařovna, brusírna a mnoho dalšího

Vše startuje v lisovně a obrobně – lisovna a obrobna zabezpečují lisování kovů a taky dělení a ohýbání polotovarů. Materiál musí tímto pracovištěm projít, protože právě zde dostávají výrobky svou první podoby díky automatickým lisovacím linkám.

Svařovna a brusírna jsou další místo, kam se výrobek dostává. Zde se využívají ke svařování a broušení ty nejmodernější technologie, které zaručují maximální kvalitu výrobku. Poté se putuje do lakovny, kde se provede povrchová úprava výrobku.