Již tento pátek se do Prahy sjede kolem desetitisíce návštěvníků na hudební událost roku Metronome Festival Prague. Mnozí přijeli již začátkem týdne, a spojili si tak festival s prohlídkou  Prahy. 

Letošní druhý ročník Metronome Festival Prague, který nabídne 40 koncertů, včetně exkluzivních vystoupení Sting, Kasabian, GusGus, Blood Red Shoes, Young Fathers, Davida Kollera, Ewy Farne, Lenny, Monkey Business a dalších, je pojat ve stylu kvality a maximalniho komfortu. 

Návštěvníci budou moci využívat zastřešené scény, koupit si skvělé jídlo bez front, vyuzivat fungující velkokapacitní Wi-Fi či dostatek míst k sezení.

 „Chceme, aby si lidé hudební zážitky maximálně užili a nemuseli žít potupně dva dny v bahně a jíst u toho párek nebo smažák,“ říká jeden z organizátorů, David Gaydečka.

Na festivalu budou například umístěny keramické splachovací záchody s umyvadly, papírovými ručníky a mýdlem. Cesty, odpočinkové zóny a meeting pointy budou osvětlené. Návštěvníci budou mít k dispozici úschovnu zavazadel, bankomat, Wi-Fi nebo dobíjející stanice. Lidé rovněž v areálu najdou pestrou nabídku jídel, zónu pro děti nebo informační ledky s různými informacemi, například o odjezdu městské hromadné dopravy. 

„Na ledkách v areálu budeme hudební fanoušky informovat i o tom, jak se zaplňují scény, z jakých stran je víc místa a budeme přinášet harmonogramy koncertů nebo informace o aktuálním počasí. Novinkou bude upravený prostor před Moon Stage, kde bude venkovní bar s dobrým jídlem,“ doplňují organizátoři.

Kromě komfortního vybavení nabídne festival jedinečnou možnost stanovat přímo v centru Prahy, a to v těsném sousedství parku Stromovka.

Záštitu nad Metronome Festival Prague převzala pražská primátorka Adriana Krnáčová, radní hl. m. Prahy Jan Wolf a Petr Dolínek a starosta městské části Prahy 7 Jan Čižinský. 

Patrně nejslavnější hvězda festivalu, skladatel a písničkář Sting, překvapil organizátory Metronome Festivalu Prague svými skromnými požadavky. Hlavní, na co se prý chce soustředit, je jeho vystoupení. 

Festival se koná ve dny 23. až 24. června V Holešovickém Výstavišti, známém jako bývalá Fučíkarna. Více informací o festivalu naleznete na Metronome.cz 

Příprava areálu na festival: