Sting a další světové i české hvězdy míří tento pátek do Prahy na Metronome Festival Prague

Již tento pátek se do Prahy sjede kolem desetitisíce návštěvníků na hudební událost roku Metronome Festival Prague. Mnozí přijeli již začátkem týdne, a spojili si tak festival s prohlídkou  Prahy. 

Letošní druhý ročník Metronome Festival Prague, který nabídne 40 koncertů, včetně exkluzivních vystoupení Sting, Kasabian, GusGus, Blood Red Shoes, Young Fathers, Davida Kollera, Ewy Farne, Lenny, Monkey Business a dalších, je pojat ve stylu kvality a maximalniho komfortu. 

Návštěvníci budou moci využívat zastřešené scény, koupit si skvělé jídlo bez front, vyuzivat fungující velkokapacitní Wi-Fi či dostatek míst k sezení.

 „Chceme, aby si lidé hudební zážitky maximálně užili a nemuseli žít potupně dva dny v bahně a jíst u toho párek nebo smažák,“ říká jeden z organizátorů, David Gaydečka.

Na festivalu budou například umístěny keramické splachovací záchody s umyvadly, papírovými ručníky a mýdlem. Cesty, odpočinkové zóny a meeting pointy budou osvětlené. Návštěvníci budou mít k dispozici úschovnu zavazadel, bankomat, Wi-Fi nebo dobíjející stanice. Lidé rovněž v areálu najdou pestrou nabídku jídel, zónu pro děti nebo informační ledky s různými informacemi, například o odjezdu městské hromadné dopravy. 

„Na ledkách v areálu budeme hudební fanoušky informovat i o tom, jak se zaplňují scény, z jakých stran je víc místa a budeme přinášet harmonogramy koncertů nebo informace o aktuálním počasí. Novinkou bude upravený prostor před Moon Stage, kde bude venkovní bar s dobrým jídlem,“ doplňují organizátoři.

Kromě komfortního vybavení nabídne festival jedinečnou možnost stanovat přímo v centru Prahy, a to v těsném sousedství parku Stromovka.

Záštitu nad Metronome Festival Prague převzala pražská primátorka Adriana Krnáčová, radní hl. m. Prahy Jan Wolf a Petr Dolínek a starosta městské části Prahy 7 Jan Čižinský. 

Patrně nejslavnější hvězda festivalu, skladatel a písničkář Sting, překvapil organizátory Metronome Festivalu Prague svými skromnými požadavky. Hlavní, na co se prý chce soustředit, je jeho vystoupení. 

Festival se koná ve dny 23. až 24. června V Holešovickém Výstavišti, známém jako bývalá Fučíkarna. Více informací o festivalu naleznete na Metronome.cz 

Příprava areálu na festival:

http://www.davidkoller.cz/koncerty/?kategorie=60