Bývalý předseda vlády Jiří Paroubek se rozhodl, že nastal čas návratu do strany, které několik let šéfoval. Do ČSSD vstoupí v Cerhenicích na Kolínsku.

Jiří Paroubek odešel z vedení strany již v roce 2010, v říjnu 2011 stranu definitivně opustil a spolu s poslancem Jiřím Šlégrem založili novou stranu LEV 21. Přes velká očekávání však nová strana v žádných volbách neuspěla.

Jiří Paroubek byl před rokem 1989 členem Československé strany socialistické ze které po té přestoupil do obnovené sociální demokracie.

V roce 1993 neúspěšně usiloval o předsednickou funkci, avšak neuspěl. Předsedou ČSSD se stal nynější prezident Miloš Zeman.

Po tomto neúspěchu začal Jiří Paroubek působit v pražské komunální politice a v roce 2004 se po Grossově rezignaci premiérem.

Předsedou ČSSD se stal v roce 2006 a byl jím až do roku 2010, kdy ČSSD ve volbách sice vyhrála, ale 22 % zisk nedával naději na sestavení koalice, a tak Paroubek odešel z vedení strany. V roce 2011 stranu opustil úplně.

Po té, co se ani jeho nová strana LEV 21 neuchytila v žádných volbách, rozhodl se Paroubek odejít nejenom ze strany LEV 21, ale i z politiky. Chtěl svůj čas věnovat rodině, akademické činnosti a veřejně prospěšným činnostem.

Nyní se uchází o členství v ČSSD v Cerhenicích na Kolínsku, kde již také vyplnil svoji přihlášku. Jeho přijetí by mělo být schváleno 26. června.