Ve čtvrtek, den před zahájením summitu G20 v Hamburku, naplno vypukly masívní protesty radikálů, kteří demonstrovali proti sjezdu 20 světových ekonomik.

Vše začalo pochodem, kterého se zúčastnilo 14 000 lidí. Na demonstraci se objevovaly transparenty s nápisem „Vítejte do pekla!“

Demonstrace a blokády probíhaly i v pátek, v den zahájení kongresu. Ve čtvrti Altona, která leží západně od centra Hamburku, napadli radikálové policejní stanici. V okolí bylo zapáleno přibližně 20 aut.

Na mnoha místech Hamburku hořely barikády, které měly blokovat cestu delegací do místa jednání.

Bylo poničeno mnoho obchodů, či jejich výkladů. Bylo zaznamenáno několik pokusů o oslnění pilotů policejních vrtulníků za pomocí laseru. Také byl  zaznamenán útok světelnou raketou na vrtulník.

Doposud bylo zatčeno 28 lidí a zraněno přes sto policistů. Počet zraněných na straně demonstrujících není znám.

V dalších částech města se zase demonstranti snaží blokovat ulice a křižovatky, aby narušili průběh summitu, který bude pokračovat do sobotního odpoledne.

Velké skupiny lidí zablokovaly koridory, kterými měli přijíždět účastníci G20. Přes opakované výzvy policie však demonstranti svá místa neopouštěli a tak začala policie s pomoci vodních děl a těžkooděnců, skupiny rozhánět. Demonstranti se bránili lahvemi kameny a světlicemi.

Demonstranti zůstali v ulicích a šířili násilí a vandalismus do dalších oblastí města.

Doposud bylo v Hamburku nasazeno přibližně 20 000 policistů a bezpečnostní kordy byly postaveny tak, aby nedošlo k tomu, že by protestující dosáhli místa konání summitu. Očekává se, že i v sobotu bude v Hamburku až 100 000 demonstrantů.