Policie Andreje Babiše viní z dotačního podvodu a poškození finančních zájmů EU. Jedná se o nevyjasněné okolnosti kolem farmy Čapí Hnízdo

Andrej Babiš je s dotační kauzou Čapí Hnízdo konfrontován již od roku 2015. Na jeho pokyn byly údajně vedeny činnosti, které vyčlenily farmu ze skupiny Agrofet, za účelem získání dotace, na kterou měly nárok pouze malé a střední firmy.

Podle několika stránkové žádosti o vydání Babiše a Faltýnka, se budou zkoumat i nekorektní aktivity několika členů představenstva firmy ZZN Agro Pelhřimov, která farmu chvíli řídila a díky níž se povedlo farmu od Agrofertu odloučit. Ve spisu též figuruje  Babišova manželka, dcera a švagr, kteří byli v době žádosti o dotaci částečnými vlastníky farmy.

Manévr byl spočítaný tak, aby Babišovi příbuzní nevlastnili více než 25 procent farmy. Vyšší podíl by z Farmy Čapí hnízdo automaticky udělal dceřiný podnik Agrofertu. Vzhledem k tomu, že dotace byla určena pouze malým a středním firmám, pak by Čapí hnízdo na dotaci nemělo nárok.

Babiš se nařčení o účelovém jednání ohledně převodů vlastnických práv za účelem získat dotaci brání a tvrdí, že žádost o jeho vydání je jen snaha opozičních politiků ovlivnit volby či se ho rovnou zbavit.

Sněmovní výbor začne o vydání jednat tento pátek. Na 5. září je svolána schůze poslanecké sněmovny, která by měla přinést konečné rozhodnutí.

|Další zprávy 

 

I přes loňské nálezy otrávených dravců, mohou zemedělci používat na polích jed proti hrabošům

Čína čelí kritice, že z nemocnic údajně propouští nedoléčené a stále infikekční pacienty s nemocí Covid-19  

 

 

Umístění repliky Mariánského sloupu dostalo zelenou. Na Staroměstském náměstí by mohl být k vidění už v létě >>

Praha chce zatočit se systémem AirBnb. Krátkodobé pronájmy bytů turistům vyhání Pražany z centra >>

 

 

 

 

Nepřehlédněte

Nemocnice nabírají lékaře z Ukrajiny, přestože většina z nich nemá dostatečné vzdělání >>

Milovníci psů podporují krutý byznys. I chovatelské stanice s PP mohou psy chovat v klecích >> 

Lidé srovnávají Mináře s Havlem. Na internetu se rozběhla diskuze, že by měl kandidovat na prezidenta >> 

|Studujte u nás

Víte proč jsou absolventi programu Erasmus + mezi zaměstnavateli žádanější? >>