Již několik dní tráví Pavel Vondrouš svůj čas před poslaneckou sněmovnou, aby upozornil na několik palčivých problémů, které podle něj souží obyvatele České republiky a vláda je přitom téměř vůbec neřeší.

Na svém profilu píše: ,,Mnozí balancují na hraně ekonomického přežití a často se v práci nechávají i ponižovat nadřízenými pro to, aby nepřišli o práci. Nejsou schopni ze svého platu uživit rodinu, platit hypotéku či nájem a ještě si k tomu vytvořit finanční rezervu, prostě žijí od výplaty k výplatě a v dnešní „svobodné“ době mají strach se ozvat, aby neskončili na ulici popřípadě nečelili i rozpadu rodiny.

Co Vás vedlo k protestu před Sněmovnou a co je jeho cílem?

Svou přítomností před sněmovnou chci propagovat možnosti, které by podle mě mohli vést k uklidnění společenského napětí a celkovému zlepšení kvality života obyvatel ČR.

Mým cílem je dosáhnout posílení demokracie, například usnadněním celostátních referend, protože rozhodování občanů o chodu společnosti je naprostým základem demokracie. K tomu patří i možnost odvolatelnosti politiků. Dále chci podnítit vládu ke zrušení soukromých exekutorů. Přes 800 tisíc Čechů nachází v exekuci, z nichž mnozí se z ní již nikdy, právě díky soukromým exekutorům a jejich praktikám, nezvládnou vymanit.

 Jak dlouho plánujete před sněmovnou vydržet?

Plánuji zde vydržet dokud se nestane alespoň 1 změna z uvedených 3 bodů, které propagují nebo dokud to má tělesná schránka vydrží.

Čekáte, že se k Vám někdo přidá?

Nikoho nelze nutit, aby se ke mně přidal, každý musí zvážit co to obnáší a co to může přinést, ale ano, doufám, že se někdo odvážný najde.

Během svého tichého protestu byl již několikrát zadržen policií, ale vždy se Sněmovní ulice zase vrátil.

Pavel Vondrouš se dostal do povědomí veřejnosti, když v Chrastavě v roce 2012 atakoval falešnou zbraní tehdejšího prezidenta Václava Klause. „Chtěl jsem ukázat, že proti těm, kdo ničí tuto zemi, se může postavit kdokoliv, i dělník.“

Soňa N. Navrátilová