Původní americká divadelní hra dramatika Williama Gibsona (z roku 1958)
Dva na houpačce, představí silný příběh dvou spřízněných duší. Mezi láskou a nenávistí odhalí svou pravou tvář. V roce 1962 vznikl stejnojmenný film, ve kterém excelovali Shirley MacLain a Robert Mitchum v roli charismatické tanečnice Gity a advokáta Jerryho.

Je možné nastartovat nový život?

loading...

Někdo tě k tomu musí rozhoupat.

Někdo tě musí přenést přes tvé vlastní peklo.

Někdo ti musí pomoct dotknout se nebes.

Strhující příběh dvou spřízněných duší.

Mezi láskou a nenávisti odhalí svou pravou tvář.

Režie se ujala zkušená filmová a divadelní režisérka bulharského původu Světlana Lazarová (divadelní hry např. Druhá smrt Johanky z Arku – 2013, Svatoušek – 2015). Do hlavních rolí obsadila absolventa DAMU – Jana Horáka, který působil ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti a absolventku JAMU – Jitku Osička, která ztvárnila např. postavu Funny Brice v muzikálu Funny Girl, Zuzanku ve Figarově svatbě a mnoho dalších.

Premiéra se uskuteční v úterý 10. prosince 2019 v Divadle Kolowrat. 

Dva na houpačce

Autor: William Gibson

Překlad: Jiří Mucha

Dramaturgie a režie: Světlana Lazarová

Choreografie: Anna Čumpeliková

V rolích: Jan Horák a Jitka Osička

Hudba: Felix Slováček

Foto: Jiří Skupien

Produkce: GOLDEN ARCHER PRODUCTIONS s.r.o.

Premiéra: 10. prosince 2019, Divadlo Kolowrat

Mrkněte se prosím na tento projekt na HitHit ↓↓↓

Právo koně na život vyprší s dnem jeho užitečnosti. Mizí láska, výběhy, krásné stáje i starostlivá péče. Pro mnohé majitele je totiž takový kůň na obtíž a nechtějí ho dále „zbytečně“ živit. Někteří se rozhodnout poslat ho rovnou na jatka a koně tak zužitkovat do poslední peny. A tak vznikla myšlenka vytvořit těm neužitečným, odkopnutým koním domov. Nejenom, že můžete pomoci i vy, ale  jsou tu připraveny i velmi lákavé odměny, tak nakoukněte, třeba to osloví i vás. Koňská oáza na HitHit >>