Pokud hledáte spolehlivý zdroj záložního napájení, který by ochránil všechna vaše kancelářská zařízení před výkyvy napětí či zkratem, už dále hledat nemusíte. O všechno se postará UPS značky CyberPower s označením VP700ELCD-FR.

Zdroj s líbivým designem a přehledným LCD displejem na předním panelu disponuje výkonem 700 VA, respektive 390 W při výstupním napětí 230 V. Jednofázové zařízení typu tower s topologií line-interactive a simulovaným sinusovým průběhem při napájení z baterie je vybavené mimo jiné technologií GreenPower UPS™, která zvyšuje efektivitu při provozu a tím zároveň snižuje spotřebu energie.

Díky automatické regulaci napětí (AVR) nebudou vašim počítačům, NAS zařízením, on-line úložištím a jiným přístrojům obsahujícím především citlivá data vadit výkyvy napětí (přepětí, výpadky, údery blesku a podobně), které by jinak mohly nenávratně ohrozit fungování vaší firmy.

Mimo kanceláře je však tohle UPS zařízení určeno také pro domácnosti, kterým pomáhá chránit důležitá soukromá média a dokumenty. Byť je dobrým zvykem zálohovat svoje data třeba i v cloudu nebo na externím disku, ne vždy je tato teorie uváděna do praxe – a v téhle chvíli přichází na řadu zdroj záložního napájení, který dokáže zachránit, co se dá.

Na přehledném stavovém LCD displeji zobrazuje CyberPower VP700ELCD-FR aktuální podmínky napájení a stav baterie. K prvkům ochrany patří také ochrana datových linek či vysokorychlostní přenos dat přes ethernet pro zabezpečení telefonů či síťových a komunikačních zařízení proti přepětí a špičkám (s přenosovou rychlostí 1 Gb/s).

Již tradicí je pak jako u jakýchkoliv jiných novějších UPS zařízení od CyberPower také využití řídicího softwaru PowerPanel®, který slouží pro správu napájení a monitorování stavu zařízení v reálném čase.

Plně nabitá baterie UPS CyberPower VP700ELCD-FR dokáže při poloviční zátěži běžet celých deset minut, což znamená, že právě tolik času máte na to, abyste zálohovali veškerou svoji rozdělanou práci ve chvíli, kdy dojde k výpadku elektřiny. K dobití do 100 % dojde přibližně za 8 hodin. Baterie je olověná a hermeticky uzavřená. Znamená to vyšší bezpečnost při provozu, na druhou stranu si ji ale uživatel nevymění sám. Na zadním panelu se nacházejí 4 elektrické zásuvky typu FR, které jsou kompatibilní se zařízeními, jež doma používáte.

Verdikt

Zdroj záložního napájení CyberPower VP700ELCD-FR je vhodnou volbou všude tam, kde potřebujete chránit svoje pracovní zařízení, respektive data na nich uložená. To samé platí i pro domácí počítače a další přístroje, na kterých máte zálohované třeba cenné rodinné fotky nebo dokumenty. Výhodou je úspora energie oproti konvenčním UPS, přehledný LCD displej či intuitivní software pro komplexní správu napájení.

CyberPower VP700ELCD-FR