Praha 1 si na udržování nočního pořádku najala takzvaný antikonfliktní tým. Radní pro bezpečnost Prahy 1, Ivan Solil je přesvědčený, že něco takového tu již dlouho bylo potřeba. Ve zmiňované oblasti se totiž nachází okolo devadesáti nočních podniků a zároveň tu bydlí mnoho tisíc lidí, kteří ráno vstávají do práce.

Turisté se prý domnívají, že v centru Prahy neplatí žádný noční klid a podle toho se i chovají. Po té, co začal platit protikuřácký zákon, se situace s rušením nočního klidu mnohonásobně zhoršila. Lidé se přesouvají ven, aby si mohli užít cigarety a u toho samozřejmě popíjí alkohol, byť je pití alkoholu na veřejnosti zakázáno.

Antikonfliktní tým nemá žádné zákonné pravomoci. Jejich úkolem je, pokud někdo nereaguje na upozornění ohledně dodržování zákona, aby zavolali strážníky městské policie nebo příslušníky Policie ČR.

Služba antikonfliktního týmu byla vyčíslena na 600 000 Kč měsíčně. K tomu zda se vyplatí platit si antikonfliktní tým nebo jestli by nebylo lepší posílit řady městské policie se zatím nikdo blíže nevyjádřil.