Přenosný Bluetooth reproduktor Storm1 od značky LAMAX na první pohled zaujme svým designem, ovšem svůj pravý potenciál odhalí teprve poté, co ho zapnete. Ne nadarmo si už stihl získat ocenění Výrobek roku od časopisu Stereo & Video, a to i přesto, že se zatím příliš dlouho neprodává.

V balení reproduktoru najdeme kromě samotného zařízení nabíjecí kabel USB typu C, 3,5 mm audio kabel pro drátové propojení se zdrojem zvuku (pokud zrovna nechcete nebo nemůžete využívat Bluetooth) a uživatelský manuál, který je zde však spíše jen „pro forma“. Nastavení i ovládání repráčku je totiž dostatečně intuitivní i bez něj.

Jak již bylo řečeno, zaujme nás už na první pohled design zařízení, který je dostatečně robustní a zdá se, že Storm1 díky němu zvládne i situace, kdy se k němu nebudete chovat právě „jako v bavlnce“. Pogumovanému tělu již tradičně vévodí tyrkysová barva, která je pro značku LAMAX typická. Tentokrát ji najdeme na orámování přední mřížky, na které je „pro změnu“ vyvedeno plastické logo výrobce.

Pod mřížkou najdeme dvojici měničů s celkovým výkonem 40 wattů, což je při tak malých rozměrech (204 x 80 x 64 mm) i nízké hmotnosti (800 gramů) a zároveň nízké doporučené ceně 1 890 Kč skutečně úctyhodné.

Vraťme se ale k designu, který nahoře nad přední mřížkou obsahuje ovládací prvky, sestávající ze šestice pogumovaných tlačítek a loga NFC, upozorňujícího na možnost použití i této technologie, tedy komunikace blízkého pole, pro propojení se smartphonem. Odolnost zařízení podtrhuje i podpora standardu IP67, hodnotícího úroveň krytí proti prachu a vodě. Napravo od mřížky (při pohledu zepředu) se potom nachází kovové poutko, na které můžete přichytit třeba lano nebo karabinu a reproduktor si pověsit například za opasek.

Díky podpoře technologie Bluetooth 5.0 může být zdrojové zařízení (předpokládáme, že nejčastěji půjde o chytrý telefon) umístěné až 20 metrů od reproduktoru, a to bez ztráty kvality! Spárování je navíc rychlé a nekomplikované, i díky zmíněnému NFC, takže si troufáme tvrdit, že ho zvládne opravdu každý. Bluetooth ve variantě 5.0 je navíc úspornější než předchozí standardy, což kromě baterie reproduktoru šetří i tu v mobilu.

Á propos, když už jsme u té baterie, ta v repráčku LAMAX Storm1 disponuje kapacitou 6 600 mAh a její výdrž činí až 15 hodin na jedno nabití při úrovni hlasitosti na 50 %. Při 80% hlasitosti pak výrobce uvádí sedmihodinovou výdrž. Na 100 procent kapacity zařízení dostanete po třech hodinách nabíjení, což se potvrdilo i při našem testování.

Za zmínku stojí také podpora různých režimů. Kromě toho běžného (Normal), jenž zdrojové songy nijak nezkresluje, je k dispozici také mód Hall (pro prostorové ozvučení místnosti) nebo Super Bass, jenž zase posílí úroveň hlubších tónů.

Jak již bylo řečeno, zvládne LAMAX Storm1 komunikaci se zdrojem hudby prostřednictvím Bluetooth a AUX, tedy audio kabelu s 3,5mm jackem. Kromě toho však obsahuje také zdířku na microSD karty pro přímé přehrávání zvukových souborů. Při komunikaci s telefonem pak dokáže fungovat i jako handsfree sada, což se bude hodit třeba při řízení auta nebo ve chvíli, kdy se při delším telefonování chcete zabývat i jinou činností například vařením nebo hraním her na PC. A zapomenout nesmíme ani na funkci TWS (True Wireless Stereo) pro bezdrátové propojení dvojice stejných reproduktorů Storm1 a vytvoření skutečného stereo zvuku.

Verdikt

Reproduktoru LAMAX Storm1 nemáme v zásadě co vytknout. Líbí se nám hudební provedení v různých režimech, ale i odolný design zařízení, které se nemusíte bát vzít si s sebou třeba na hory. Výhodou jsou široké možnosti konektivity a samozřejmě také 40W celkový výkon ve dvou měničích, který je v dané cenové relaci prakticky bezkonkurenční.

www.lamax-electronics.com/cz/