Kdo je Marine Le Pen?

Marine Le Penová je nejmladší dcerou francouzského bývalého předsedy Národní fronty Jeana-Marie Le Pena. Ona sama se, po jeho odchodu z funkce, ujala jejího vedení. Národní fronta je radikální kontroverzní strana, která má v programu antiislamismus, antiglobalismus podporu trestu smrti a omezení imigrace. Kuriózní je, že Marine, po různých těžkostech se získáním práce, které díky svému otci měla,  v 90 letech dostala místo u pařížského soudu jako jedna z ex offo právníků. Díky tomu u soudu hájila imigranty, kteří jsou dlouhodobě terčem Národní fronty.  

Když se ji podařilo postoupit do druhého kola francouzských prezidentských voleb, tak dočasně pozastavila svoji funkci předsedkyně krajně pravicové Národní fronty. Odůvodnila to tím, že chce být pro Francouze nestrannou prezidentkou.

Marine Le Pen byla dvakrát vdaná, přičemž oba její manželé byli činní v Narodní frontě, její druhý manžel Éric Lorio, byl dokonce funkcionářem. Ani druhé manželství však nevydrželo. V současné době  je jejím třetím životním partnerem  Louis Aliot, místopředseda Národní fronty a poslanec Evropského parlamentu. Od roku 2004 je i Marine poslankyní Evropského parlamentu.

V prvním kole prezidentských voleb dne 23. dubna 2017 ji se ziskem 24,0% hlasů, předběhl Emmanuel Macron. Sama Le Penová získala 21,4 % hlasů. Oba budou bojovat o prezidentský post v druhém kole, které se bude konat 7. května 2017.

Jako prezidentka by chtěla Marine Le Penová zminimalizovat možnosti imigrace a hodně omezit získávání francouzského občanství.  Dále má v úmyslu zrušit manželství pro osoby stejného pohlaví, a vystoupit z eurozóny. Jako konzervativec, by se také chtěla vrátit k původní francouzké měně – franku.  

Současný prezident François Hollande vidí v Le Penové absolutní hrozbu a na svém vystoupení, které se konalo 25. dubna, ve městě Laval, řekl že Le Penová nesmí vyhrát.

Sting v Praze!

Kasabian v Praze!

 

 

Zdroj: Marine Le Pen oficial

 

http://www.davidkoller.cz/koncerty/?kategorie=60