Zpěvák Karel Gott zemřel v úterý krátce před půlnocí. Podlehl své nemoci, o které v září informoval své fanoušky. Zemřel doma v kruhu své rodiny.

Oznámení Gottovy manželky, Ivany Gottové se objevilo ve všech významných českých i zahraničních médií, například v německém RTL a BILD, polský Najnowsze, maďarský BLIKK a další: „S nejhlubším zármutkem v srdci oznamuji, že nás včera (v úterý), krátce před půlnocí, po těžké a dlouhé nemoci, opustil můj milovaný manžel Karel Gott.“

Karel Gott na svém Facebookovém profilu v září oznámil, že ho postihla akutní forma leukémie.

Již před 4 lety podstoupil velmi intenzivní léčbu agresivního nádoru, který po terapii úspěšně zanikl. Zhruba před rokem a půl se u něj projevila porucha krvetvorby v podobě Myelodysplastického syndromu. Toto onemocnění bohužel během posledních měsíců vygradovalo v akutní leukémii.

Svým fanouškům na svém profilu také sdělil, že právě finišuje se svojí autobiografii, na kterou se mohou jeho fanoušci těšit na jaře roku 2020. Její dokončení je nyní velkým otazníkem.

Premiér Andrej Babiš navrhuje státní pohřeb v katedrále sv. Víta. Mistrova smrt zasáhla Německo, Rakousko i Slovensko, tam všude měl své skalní fanoušky.

Mistrovo oznámení na Facebooku

Redakce