Už podruhé v krátké době se dočkalo Divadlo Na Jezerce prestižního ocenění. Cenu Thálie 2016 získal loni v březnu Milan Kňažko za strhující výkon ve hře Shylock. Herec Ondřej Kavan získal širší nominaci v Cenách Thálie 2017 za výkon v roli Adolfa Hitlera v tragikomedii Už je tady zas!  

„Nominaci beru jako pochvalu za systematickou a někdy až perfekcionistickou přípravu při zkouškách a následovném ztvárnění role Adolfa Hitlera. Děkuji také Janu Hrušínskému, že mi hodil tuhle rukavici, kterou jsem rád zvedl,“ říká Ondřej Kavan. „Vzhledem ke konkurenci, jaká v tomto oboru na českých jevištích existuje, a k počtu premiér během minulého období Cen Thálie jde o významné ocenění vaší tvůrčí práce, říká prezident Herecké asociace Ondřej Kepka„Gratuluji Ondrovi Kavanovi, režiséru Matěji Balcarovi a děkuji všem na Jezerce. Mám radost!“ dodává principál divadla Jan Hrušínský.

Apelativní divadlo

Hra T. Vermese a režiséra M. Balcara Už je tady zas! má v repertoáru Divadla Na Jezerce nezastupitelné místo. Jejím účelem není jen pobavit permanentně vyprodané hlediště, ale především dát divákům důvod k zamyšlení. V době vzestupu extrémismu, xenofobie a neochoty pomáhat lidem v nouzi, navíc v době, kdy morálka a slušnost jsou vydávány za slabost, nebo dokonce za hloupost, přichází Divadlo Na Jezerce s apelativní inscenací, jejíž dopad na diváky má překvapivý účinek.

Když Adolf Hitler zjistí, jakými problémy se současná Evropa trápí, začne nabízet snadná a lákavá řešení, která se ale v historii lidstva už mnohokrát objevila – a ve výsledku vždy přinesla lidem jen bídu a utrpení.

Aktuálně připravujeme hru k 50. výročí srpnové okupace. Je překvapivé, jak málo je toto téma v dramatické literatuře zpracováno. Premiéra na podzim 2018.

Divadlo neváhá nasazovat na repertoár hry se závažným společenským přesahem a otevřeně se hlásí k principům svobody a demokracie, což diváci oceňují nejen bouřlivými reakcemi, ale i vyprodaným hledištěm.

Jan Hrušínský

Divadlo na Jezerce

Program Divadla na Jezerce

Redakce