Omezení, která mají mít prozatím platnost 14 dní, se týkají hlavně škol, kroužků a dalších volnočasových aktivit.

Školní kroužky, družiny, skauti a pod.

Zde je platné omezení, kdy smí být uvnitř maximálně 10 osob a 20 osob venku. Kroužky, sportovní aktivity, tréninky, skautské klubovny a jiné zájmové aktivity s vyšší kapacitou se nebudou pořádat.

Kulturní akce

Od pondělí platí čtrnáctidenní zákaz koncertů a divadelní představení, a to i zkoušek, při kterých se zpívá, a dále hromadné akce pro více než 10 osob ve vnitřních prostorech a více než 20 osob ve vnějších prostorech.

V divadle (s programem bez zpěvu) může být maximálně 500 diváků, přičemž musí být dodržena dvoumetrová vzdálenost  mezi diváky a herci, nebo mezi nimi musí být štít bránící šíření kapének, kupříkladu plexisklo. V případě konání musí mít každý své místo k sezení. Na těchto akcích se nesmí podávat občerstvení ani nápoje.

Zakazují se akce s účastí vyšší než je povolený limit deseti osob ve vnitřních prostorech staveb a v počtu vyšším než dvacet osob ve vnějších prostorech, s výjimkou členů domácnosti, pracovní, živnostenské nebo jiné obdobné činnosti, účasti na svatbě a pod.

Sportovní akce

Sportovní akce budou bez diváků. Přítomni mohou být jen sportovci a organizační tým, včetně rozhodčích, zdravotníků, zpravodajců. Počet osob nesmí přesáhnout 130 lidí uvnitř i venku sportovního areálu.

Restaurace

Restaurace, kavárny, kluby a pod. budou zavírat ve 22:00 jako doposud, u jednoho stolu bude smět sedět pouze 6 osob.