Přesto údajně požádal o zaslání životopisů příhodných kandidátů, kteří se pohybují v právním prostředí a mají za sebou významnou historii. Píše o tom online deník iDnes.

Andrej tuto informaci smetl ze stolu jako lživou. Podle jeho slov Pavel Zeman na svém postu zůstává a není v plánu na tom nic měnit. O jeho výměnu by musela požádat ministryně spravedlnosti, Marie Benešová. Ta však výměnu šéfa žalobců, stejně jako Babiš, rezolutně odmítla.

V justici i přes jeho odmítavá slova panují pochybnosti, a to hlavně kvůli nedávné výměně ministra spravedlnosti Jana Kněžínka za Marii Benešovou. V tomto případě totiž také ještě čtrnáct dní před výměnou tvrdil, že plánovaná výměna je lež.

Po té, co sama Benešová do médii vypustila zprávu o tom, že plánuje omezení doby funkčního období pro státního zástupce nebo také zrušení vrchního zastupitelství, bylo ji Babišem doporučeno, aby, dokud se v úřadu pořádně nerozkouká, již další podobné informace médiím nevydávala. Na jeho doporučení si Benešová drží od novinářů odstup, a proto panují obavy, že Benešová nové informace spíše zatajuje, než že by žádné nebyly.

Problémem celé situace je, že Babišova kauza Čapí hnízdo, je právě v hlavní kompetenci státního zastupitelství, což z více stran vyvolává různé spekulace ohledně Babišovy snahy mít justici pod vlastní kontrolou.

Jaromír Pejcha