Turecko směřuje k druhému kolu prezidentských voleb, ačkoli turecký prezident Recep Tayyip Erdogan prohlásil, že vyhraje již v prvním kole.

Na začátku se průběžné výsledky ukazovaly na straně Erdogana s více než padesáti procenty. Nicméně, když byly započítány hlasy z velkých měst, rozdíl mezi oběma kandidáty se snižoval a výsledek Erdogana se dostal pod hranici 50 procent. Podle výsledků sečtených ze zhruba 98,8 procent volebních okrsků získal Erdogan 49,4 procent hlasů a jeho rival Kemal Kilicdaroglu 45,0 procent.

Erdoganova Strana spravedlnosti a rozvoje pravděpodobně přijde o téměř tři desítky poslanců, ale udrží si většinu v parlamentu.

Erdogan vyzval občany, aby byli opatrní, dokud nebude sčítání hlasů dokončeno. Kilicdaroglu slíbil občanům, že zvítězí ve druhém kole, pokud žádný z kandidátů nezíská v prvním kole více než 50 procent hlasů. Třetí kandidát, bývalý krajně pravicový poslanec Sinan Ogan, získal přes pět procent hlasů, což může rozhodnout o výsledku v případě druhého kola. Erdoganova výsledky jsou výraznější, než se předpokládalo v předvolebních průzkumech.