Poslanec Václav Klaus ml., jenž byl v březnu minulého roku vyloučen ze strany ODS, založil hnutí Trikolóra, které má ve vedení hnutí bývalou členku ODS, poslankyni Zuzanu Majerovou Zahradníkovou.

S hnutím veřejně sympatizují senátor Jaroslav Zeman (ODS), Ivo Valenta a Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením.

Hnutí Trikolora má silný konzervativní základ. V programu se zavazuje podporovat rodiny, kdy rodinu tvoří otec, matka a děti, a chce hájit zdravý rozum. Jako příklady Václav Klaus ml. uvedl, že není známo, že by savci měli 27 pohlaví podle toho, jak se cítí a není možné, aby takovéto dezinformace byly součástí školních osnov. Dále by náš svět neměly ovlivňovat malé děti, obzvláště ty s duševními poruchami. Klaus tímto narážel na ekoaktivistku Gretu Thunbergovou.

Toto jsou hlavní tři programové pilíře hnutí Trikolora:

  • Braňme normální svět
  • Bohatství vzniká z práce
  • Žijeme v České republice

Zásadním mottem nového hnutí je prohlášení, že středobodem zájmu má být občan, z jehož práce vzniká bohatství země. V programu se dále píše, že demokracie je národní záležitostí a lidé musí mít možnost demokraticky kontrolovat veřejnou moc.

Václav Klaus ve svém prohlášení řekl: „Přišel čas vrátit zemi těm, kteří pracují, platí daně, vychovávají děti. Přišel čas vzít si naši zemi zpátky, občané.“  

Hnutí původně plánovalo kandidovat parlamentních voleb které proběhnou v roce 2021, ale nyní se připouští i možnost, že by šlo už do krajských voleb tento rok.

E. Šímová

#Top Tags
NABÍDKY PRÁCE Z DOMU  SPORT  ŠOKUJÍCÍ REALITA  SERIÁLY A FILMY ZDARMA ONLINE  AKTUÁLNĚ >>