TP-Link Tapo P100 je chytrá zásuvka, která náleží do stejnojmenné řady zařízení pro chytrou domácnost výrobce, který má dlouholeté zkušenosti s vlastním vývojem síťového vybavení pro domácnosti i firmy. Série Tapo je tak vlastně jen logickým vyústěním historie firmy.

Výhodou zásuvky je, že ji můžete spárovat se smartphonem a následně ovládat prostřednictvím mobilní aplikace Tapo (ta je k dispozici pro Android i iOS). Přístroje připojené do průchozí zdířky tak můžete kdykoliv a odkudkoliv vypínat a zapínat – a pokud si zásuvek pořídíte více, můžete si je jednoduše popsat a rozčlenit v rámci jediné obrazovky.

Kladně hodnotíme také funkce Plánování a Časovač, díky kterým můžete snadno naprogramovat zásuvku tak, aby se v předem nastaveném čase vypínala nebo zapínala. Jako příklad uveďme přednastavení vypnutí nabíječky telefonu při nočním nabíjení. Jak možná víte, je delší udržování kapacity na úrovni 100 % škodlivé pro baterii, a u této zásuvky přebití a další snižování životnosti akumulátoru nehrozí.

Kromě toho však můžete také libovolně rozsvěcovat a zhasínat světla, a to nejen tehdy, když předpokládáte, že večer usnete u čtení nebo u televize – zdánlivě náhodné intervaly svícení v bytě či domě nechají každého potenciálního zloděje v nejistotě, zda se právě nacházíte nebo nenacházíte doma.

Zásuvka TP-Link Tapo P100 zároveň spolupracuje s virtuálními asistenty Google Assistant a Alexa, díky čemuž podporuje také hlasové ovládání. Pro zhasnutí světla tak už nebudete muset ani sahat po mobilu.

Díky drobným rozměrům (z pohledové strany 51 x 72 mm) je zásuvka dostatečně kompaktní na to, aby nezabírala místo zásuvkám v blízkém okolí. Za zmínku potom stojí ještě možnost sdílení oprávnění pro ovládání například v rámci rodiny, takže ovládat připojené přístroje rozhodně nemusí pouze jeden člen domácnosti.

Podporovaná technologie Bluetooth onboarding potom umožňuje snadné spárování se smartphonem (s nainstalovanou aplikací Tapo) do 20 vteřin. Samotná aplikace je pak jednoduchá a intuitivní a rychle se v ní zorientuje prakticky každý.

Verdikt

Na první pohled na zásuvce TP-Link Tapo P100 kladně hodnotíme její drobné rozměry a nenápadný, univerzální design, na ten druhý pak schopnost rychlého spárování s chytrým telefonem, jenž následně slouží jako ovladač. Zásuvku lze používat jako spořič energie připojených spotřebičů, ale také jako jeden z těch levnějších bezpečnostních systémů. Za plus považujeme funkce Plánování a Časovač s intuitivním programováním.

Kameru můžete zakoupit na e-shopu Electro World, nebo pokud nevíte jak na to, stačí zavolat na 210 012 800, kde vám s tím poradí, případně vyplní objednávku.