Obývací pokoj je tou místnosti domu, ve které nejraději trávíme volný čas. Musí tedy být funkční, k čemu pomáhá vhodně zvolený nábytek. Jde zde mj. o konferenční stolky, i když jejich volba vůbec není tak snadná, jak by se mohlo někomu zdát. Na co se je tedy třeba soustředit při nákupu?

Konferenční stolky – začínáme měřením

Je třeba myslet především na to, aby byl tento kus nábytku sladěný s velikosti pohovky, a také na to, jakým způsobem jsou umístěna křesla (pokud se v interiéru nachází). Ukazuje se totiž, že mezi pohovkou a konferenčním stolkem, by měl být rozestup cca 45 cm. Konferenční stolky je třeba volit vhodným způsobem, zvláště v případě malých interiérů, ve kterých má význam každý centimetr. Dalším hlediskem bude optimální velikost takového nábytkového kusu, aby v případě návštěvy hostů, na něm bylo možné umístit občerstvení a stolní nádobí.

Bezpečnost pro děti

Konferenční stolky to jsou nízké stolky, což je skutečnost, na kterou by měly myslet během nákupu osoby, které mají malé děti. Nebezpečí se objeví především tehdy, když takový nábytkový kus bude mít ostré hrany, a také jiné dekorační prvky trčící do prostoru. V tomto případě je třeba jednoduše na koupi takového modelu rezignovat, případně ho zajistit vhodným způsobem.

Výběr nábytku, včetně konferenčních stolků, do obývacího pokoje není lehká věc. Avšak díky několika jednoduchým krokům se vaše rozhodnutí stane snadnější.

Konferenční stolek: jak vybrat konferenční stolek do obývacího pokoje?

Konferenční stolek se nejčastěji ladí se zbývajícím nábytkem v obývacím pokoji tak, aby s ním tvořil ucelený celek. To však neznamená, že tyto prvky musí mít stejnou stylistickou linii. Podle stylu zařízeného interiéru můžeme zvolit klasický stůl nebo kus nábytku s propracovanějším designem. Originální paletové stolky jsou stále běžnějším řešením v interiérech v industriálním stylu. Interiéry ve skandinávském stylu jsou obvykle zdobeny kmeny stromů, které hrají roli plnohodnotného stolu pro obývací pokoj. Do světlých a subtilních aranžmá můžeme zvolit průhledný nábytek, který ač zůstane „bez povšimnutí“, bude skvěle plnit svou funkci. Při výběru stolu do obývacího pokoje můžeme zvolit originální design, který interiér obohatí a dodá mu jedinečný charakter. Můžeme se zaměřit i na jednoduché formy, které doplní interiér v klasickém stylu, aniž by se ale posunuly do popředí.

Konferenční stolek do obývacího pokoje: dřevo, sklo nebo chrom?

To vše závisí na tomhle. který se bude hodit do našeho showroomu. Máme-li obývací pokoj v minimalistickém nebo moderním klasickém stylu, hledejme dýhované konferenční stolky z lakované MDF nebo skla ve vysokém lesku. Konferenční stolky z lesklého chromu v kombinaci se sklem budou ladit s obývacím pokojem ve stylu glamour. Ve skandinávském stylu budou dobře fungovat jednoduché a lehké dřevěné stoly. I pro nadšence do „eko“ stylu teď bude něco zajímavého – konferenční stolky z europalet.